Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Miškų naudojimas

Miškų naudojimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Kas yra miškas? Miško dalys. Miškų funkcijos. Miško naudojimas. Miškų naudojimo rūšys. Miško naudojimo režimai. Miško apsauga. Miško apsaugos nuo ligų metodai. Lietuvos Respublikos miškų įstatymas. Miško valdytojų, savininkų ir naudotojų pareigos. Atsakomybė. Išvados.

Ištrauka

Taigi šiandien miškas nėra pagrindinis maisto šaltinis. Dabar medžiojama, grybaujama ir uogaujama ne tik dėl naudos, bet ir ilsintis. Vis labiau vertinamos miškų apsauginės ir estetinės funkcijos. Šiuolaikinis žmogus supranta, kad augantis miškas gali duoti daug daugiau naudos negu nukirstas. Ne veltui sakoma, kad ateityje turtingesnės bus tos šalys, kurios turės daugiau miškų.
Miškai dengia apie 30 % Žemės sausumos ir yra viena svariausių biosferos elementų. Miškai susidaro teritorijose, kur yra pakankamai kritulių ir kurie iškrinta visus metus, ne tik lietinguoju laikotarpiu.
Mano darbo tikslas yra išanalizuoti kas yra miškas, kokios yra miško rūšys bei kaip jis yra naudojamas.

Miškai yra vienas iš svarbiausių mūsų šalies gamtos turtų, turinčių didelę ekonominę, socialinę ir ekologinę reikšmę. Miškai – tai ne tik mediena ir kiti miško produktai, bet yra ir svarbiausias ekologinės pusiausvyros veiksnys, kuris stabdo dirvožemio eroziją, absorbuoja anglies dioksidą ir grynina orą, stabdo neigiamus klimato kaitos procesus, saugo gruntinius ir paviršinius vandenis, suteikia galimybes gyventojų poilsiui. Miškai yra daugelis gyvūnijos ir augalijos rūšių buveinė.
Jau XIX a. antroje pusėje buvo suformuluotas toks miško apibrėžimas: "Miškas – tai erdvė, apaugusi medžiais, kurioje žemę tarp medžių dengia augmenija (krūmai, žolės,paparčiai, grybai ir t.t.), galinti gyventi tik po medžių šešėliu". Taigi čia jau pabrėžiama, kad visi miško augalai yra glaudžiai susiję.
Pabandykime kiek giliau žvilgtelėti į miško sudėtinių dalių tarpusavio ryšius. Štai medžiai, į kuriuos pirmiausia atkreipiame dėmesį, auga ne tik žemės paviršiuje. Milžiniška ir sudėtinga medžių šaknų sistema skverbiasi į dirvožemį. Vaizdžiai tariant, egzistuoja kitas, mums nematomas "požeminis miškas". Dirvožemyje tarp augalų šaknų knibžda gausybė plika akimi neįžiūrimų mikroorganizmų. Čia rasime grybų, vabzdžių lervų, šimtakojų, sliekų, pelių pelėnų urvelių ir pan. Be abejo paslaptingasis požeminis ir viesiems matomas antžeminis miško "pasauliai" yra vienas su kitu susiję ir vienas nuo kito priklausomi.

Miškas – labai sudėtinga augalų bendrija. Svarbu skirti tokias pagrindines praktinei miškininkystei svarbias jo dalis:
Medynas. Tai pagrindinė miško sudaromoji dalis. Pagal kilmę medynai gali būti: 1) natūralūs, savaime atžėlę iš sėklų ar kelmų bai šaknų atžalų; 2) kultūriniai, išaugę iš pasėtų sėklų ar pasodintų miško želdinių. Pagal rūšinę sudėtį skiriami gryni (sudaryti iš vienos rūšies medžių, pvz., grynas eglynas) ir mišrūs (sudaryti iš dviejų ir daugiau rūšių, pvz., beržo ir eglės medynas). Pagal formą medynai gali būti vienaardžiai (medžiai panašaus aukščio) ir daugiaardžiai (dažniausiai tai dviardžiai medynai, kuriuose pirmą ardą sudaro aukščiausi medžiai, o antrą žemesni, paprastai lėčiau augantys medžiai, pvz., eglės, liepos). Kai miškas pasodinamas, dažniausiai išauga vienaamžiai ir vienaardžiai medynai. Jeigu miškas atželia savaime, dažniausiai susiformuoja įvairiaamžiai, mišrūs ir daugiaardžiai medynai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis617.05 KB
AutoriusKatiushka
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Dubinas
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Misku naudojimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V. Dubinas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą