Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Miškai ir jų apsauga

Miškai ir jų apsauga

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Referato tikslas: Plačiau susipažinti su miškais ir jų apsauga. Referato uždaviniai. Miškų vaidmuo ir vieta biosferoje. Ekologinis miškų vaidmuo. Ekonominė ir socialinė miškų reikšmė. Bendros žinios apie miškus. Medynai. Miškų tipai. Veiksniai, kenkiantys miškams. Aplinkos taršos poveikis miškams. Miškų iškirtimas. Masinio žmonių poilsiavimo poveikis miškams. Miškų apsauga. Išvados.

Ištrauka

Žmogus iš gamtos vis daugiau reikalauja, be gailesčio tuština jos aruodus, o grąžina, deja, užterštą orą, nuodingą vandenį, nualintą dirvą ir žūstančius miškus...(Vladas Dautartas)
Nuo amžių mūsų liaudis apdainavo ir šlovino savo globėją ir maitintoją mišką. Proseniai į mišką žiūrėjo kaip į šventovę, tikėjo jo laukinėmis galiomis. Senovės lietuviai alkose kūreno šventąją ugnį, meldėsi dievams ir jiems aukas aukojo. Miško dvasia buvo šventa, nes pagonis tikėjo, kad žmogaus siela įsikūnijanti medžiuose. Tokia pasaulėjauta padėjo išsaugoti mišką tūkstančius metų.
Deja dabar Lietuvos miškas ne toks, apie kurį mums pasakojo seneliai. Išaugę miestai, pramonės ir energetikos gigantai savo išmetamosiomis dujomis troškina gyvasias miško ląsteles. Transporto magistralės, dujų, elektros naftos tiekimo linijų trąsos taip pat žaloja miškus. Daug rūpesčių kelia masinis poilsiavimas.
Šis aprašomojo pobūdžio referatas apie miškus ir jų apsaugą. Referatas sudarytas iš šešių skyrių. Pirmajame skyriuje paaiškinau miško vietą biosferoje, antrajame ir trečiajame skyriuose bandžiau apžvelgti ekologinę, socialinę ir ekonominę miškų reikšmę, ketvirtajame skyriuje aprašiau Lietuvos miškų tipus, penktas skyrius apie veiksnius kenkiančius miškams, šeštas skyrius – apie miškų apsaugą.
Referato tikslas: Plačiau susipažinti su miškais ir jų apsauga.
Referato uždaviniai: 1. Išsiaškinti miškų reikšmę ir vietą biosferoje.
2. Išsiaiškinti ekologinę miškų reikšmę.
3. Išnagrinėti ekonominę irsocialinę miškų reikšmę.
4. Išnagrinėti Lietuvos miškų sudėtį pagal medynus ir landšaftinius tipus.
5. Išsiaiškinti veiksnius kenkiančius miškams.
6. Apžvelgti miškų apsaugos kryptis.


Žemės pluta (litosfera), vandenys (hidrosfera), dujų sluoksnis (atmosfera), supantis Žemės rutulį, yra užimti gyvųjų organizmų, kurie kartu paėmus, sudaro ištisą gyvosios medžiagos sluoksnį – biosferą. Biosfera atlieka pagrindines geochemines funkcijas: dujinę (visos biosferos dujos formuojasi biogeniniu pagrindu), deguonies funkciją (atmosferos deguonis sukuriamas chlorofilą turinčių augalų fotosintezės procese), oksidacijos funkciją, kalcio kaupimo funkciją, redukcijos funkciją, koncentravimo funkciją, organinių junginių irimo funkciją (atliekamą bakterijų ir grybų) (1, 37 psl.).
Visi gyvieji organizmai egzistuoja biosferoje ne pavieniui ar atsitiktinai išsidėstę. Jie susieti dėsningais per ilgą laikotarpį susiformavusiais tarpusavio priklausomybės ryšiais ir sudaro grupuotes – biocenozes. Biocenozių formavimąsi, jų kiekybinę ir kokybinę sudėtį nulemia ekologinės sąlygos. Ekologinės sąlygos: dirvožemio, vandens baseino, oro baseino maisto medžiagos, klimatinai, biotiniai (kitų augalų, gyvūnų įtaka) ir antropogeniniai (žmogaus įtaka) veiksniai. Visi šie komponentai lemia vadinamųjų ekologinių sistemų formavimąsi. Susidariusios ekosistemos (miškas – viena iš jų) veikia supančius aplinkos komponentus, pakeičia jų parametrus, daro didžiulę įtaką negyvajai gamtai, klimatui (1, 38 psl.).
Biosfera yra pagrindinis ir vienintelis saulės energijos transformatorius žemėje. Saulės energija gyvųjų organizmų – žaliųjų augalų yra paverčiama chemine energija. Šie procesai vyksta dėl nepaprastai svarbios, kaip K. Timiriazevas pavadino kosminės augalų funkcijos, jų sugebėjimo asimiliacijos procese kartu su atmosferos anglies dioksidu paimti saulęs energiją ir sukaupti ją organinės produkcijos pavidalu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis34.58 KB
AutoriusJūratė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJolanta Margelienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasKraštotvarkos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Miskai ir ju apsauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Jolanta Margelienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą