Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Aplinkosauginiai taršos mokesčiai Lietuvoje

Aplinkosauginiai taršos mokesčiai Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – susipažinti su taršos mokesčiais bei jų specifika, galimais taršos mažinimo būdais ir esama situaciją Lietuvoje. Mokesčių už taršą ir gamtinių išteklių naudojimą esmė ir pagrindinės funkcijos. Aplinkos teršimas ir mokesčių panaudojimo galimybės. Aplinkos komponentų tarša. Mokesčiai už aplinkos teršimą. Mokesčio už aplinkos teršimą praktinio taikymo ypatumai. Mokesčio už aplinkos taršą metodika. Išvados.

Ištrauka

Taršos mokestis – tai mokestis, kurį teršėjai (paprastai ūkio subjektai) privalo mokėti už kiekvieną teršalo, išmetamo į aplinką (orą, paviršinį, požeminį vandenį, dirvą) vienetą (gramą, kilogramą ar toną). Mokesčio už aplinkos taršą tikslas – ekonominėmis priemonėmis skatinti teršėjus mažinti aplinko teršimą, vykdyti atliekų prevenciją ir tvarkymą, neviršyti nustatytų teršalų išmetimo į aplinką normatyvų, taip pat iš mokesčio kaupti lėšas aplinkosaugos priemonėms finansuoti. Mokesčio už aplinkos taršą objektas yra išmetami į aplinką neigiamai veikiantys žmonų ir aplinką fizikiniai, biologiniai ir cheminiai teršalai bei apmokestimani gaminiai. Mokesčio mokėtojai yra juridiniai ir fiziniai asmenys.
Atmosferos teršalai – medžiaga arba medžiagų mišinys, kuris dėl žmonių veiklos patenka į aplinkos orą ir veikdamas atskirai ar su atmosferos komponentais, gali pakenkti žmonių sveikatai, aplinkai.
Didžiausias aplinkos taršos kaltininkas yra įvairios privačios ir viešojo (valstybinio, municipalinio) verslo įmonės. Dėl jų veiklos susidarančios žalingos tiek žmogui, tiek kitiems aplinkos komponentams medžiagos per orą, vandenį, dirvožemį įsitraukia į ekologines sistemas
Valstybės funkcijų vykdymui reikia didelių finansinių išteklių. Finansinių išteklių svarbiausias šaltinis yra mokesčiai. Darbe nagrinėjama valstybės mokesčių sistemos sandara ir funkcionavimas, aptariami apmokestinimo principai, analizuojama Lietuvos respublikos mokesčių funkcionavimas, aptariami apmokestinimo principai, analizuojama Lietuvos respublikos mokesčių sistema bei aplinkosaugos mokesčių vieta joje.
Nors žmonės gyvena kelis tūkstančius metų žemėje, tačiau labiausiai aplinka teršiama per paskutinius amžius. Tad nenuostabu, jog aplinkos apsauga tampa vis aktualesnė tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygiu. Vieni iš grėsmingiausių teršalų yra CO2 dujos, kurios sukelia šiltnamio efektą. Siekiant sumažinti aplinkos užterštumą, imtasi kurti įvairias taršos mažinimo priemones.

Tikslas – susipažinti su taršos mokesčiais bei jų specifika, galimais taršos mažinimo būdais ir esama situaciją Lietuvoje.

Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti aplinkos taršos tipus ir šaltinius;
2. Susipažinti su galimais taršos reguliavimo metodais;
3. Apžvelgti aplinkosaugos politiką Lietuvoje;
4. Veiksmai kurių numatoma imtis ateityje norit mažinti aplinkos teršimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis33.45 KB
AutoriusSigita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc.dr. R.Stašys
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasGamtos ir matematikos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aplinkosauginiai tarsos mokesciai Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc.dr. R.Stašys
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą