Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Aplinkos apsauga (9)

Aplinkos apsauga (9)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. tikslas yra parodyti aplinkos apsaugos būtinumą ir šalių pastangas bei išlaidas išsaugant gamtą. Aplinkos tarša. Aplinka ir visuomenė. Aplinkos taršos šaltiniai. Teisinės aplinkos apsaugos objektas. Lietuvos Respublokos aplinkos apsaugos teisiniai aktai. Visuomeninės aplinkos apsaugos formos. Tarptautinė aplinkos apsauga. Išlaidos aplinkosaugai. Išvados.

Ištrauka

Aplinka – tai tie išorės elementai, su kuriais konkretus organizmas tiesiogiai ar netiosiogiai santykiauja. Terminas "aplinka" suprantamas ne tik kaip biosferos komponentų visuma, garantuojanti gyvybės biologinį egzistavimą Žemėje, bet ir kaip erdvinis teritorijos kompleksas, susidedantis iš natūraliosios gamtos ir jos anstato – antropogeninės veiklos rezultatų. Pagal UNESCO priimtą apibrėžimą, aplinka – tai pasaulio dalis, kurią žmogus naudoja, veikia ir prie kurios prisitaiko. Ją sudaro įvairūs sąveikaujantys gyvosios ir negyvosios gamtos elementai, jų įvairovė. Siaurąja prasme aplinką galima suprasti kaip erdvę, kurioje nuolat gyvena, dirba, ir ilsisi žmonės, plačiąja – kaip žmonijos egzistavimo sferą, susidedančią iš gamtos, antropogeninių objektų ir visuomenės.
Terminų "gamtos apsauga" ir "aplinkos apsauga" reikšmės taip pat skiriasi. Gamtos apsauga yra priemonių sistema protingai sąveikai tarp žmogaus veiklos ir gamtinės aplinkos palaikyti. Ji padeda racionaliai naudoti ir atkurti gamtinius išteklius, saugoti gamtą ir žmonių sveikatą nuo kenksmingų tiesioginio ir netiesioginio ūkinės veiklos poveikio padarinių. Semantinė termino "aplinkos apsauga" prasmė yra platesnė. Aplinkos apsaugos tikslas – ne tik tausoti gamtą, racionaliai naudoti jos išteklius, bet ir sudaryti prielaidas tolygiai visuomenės materialinės gerovės bei dvasinės kultūros plėtotei. Didžiulė mokslo ir technikos pažanga, vis spartėjanti urbanizacija, didelis industrinės gamybos tempas pertvarko planetos veidą. Tačiau ši pažanga, teikdama materialines gėrybes bei komfortą, kelia ir naujas problemas: didėja aplinkos užterštumas, skursta ir nyksta įvairios ekosistemos, stokojama gamtos išteklių, kyla pavojus ilgame evoliucijos kelyje nusistovėjusiai gamtinei pusiausvyrai. Kadangi aplinkos apsaugos problemų pavienės valstybės ar kraštai išspręsti nebegali, tenka jungti jų pastangas, remtis naujausiais mokslo laimėjimais.
Šio darbo tikslas yra parodyti aplinkos apsaugos būtinumą ir šalių pastangas bei išlaidas išsaugant gamtą.
Uždaviniai:
• Supažindinti, kas yra aplinkos tarša;
• Parodyti aplinkos ir visuomenės santykį;
• Pristatyti pagrindinius aplinkos taršos šaltinius;
• Trumpai pateikti aplinkos apsaugą ginančius teisinius aktus;
• Pristatyti tarptautines gamtos apsaugos organizacijas;
• Pateikti išlaidas aplinkosaugai.
Darbas parašytas naudojantis P.Baltrėno ir kt. Aplinkos apsaugos enciklopedija ir statistikos departamento duomenimis.
Žmogus veikė gamtą jau nuo seniausių laikų, kai pradėjo naudoti primityviausius darbo įrankius. Tačiau tas poveikis buvo pastebimas tik labai ribotoje teritorijoje – pačioje gyvenvietėje ir aplink ją. Atsiradus žemdirbystei, pasireiškė pirmieji dirvos erozijos požymiai: kuo intensyviau įdirbama žemė, tuo daugiau jos buvo netenkama. Mokslo bei technikos pažanga, gyventojų gausa tik dar labiau gilino prieštaravimus tarp žmogaus gamybinės veiklos ir ir gamtos. Ypač pablogėjo aplinkos kokybė. Aplinkos kokybė labai priklauso nuo pokyčių biocenezėse, kurie atsiranda pakitus adaptacijos mechanizmams, sutrikus medžiagų energijos apytakai tarp biotinėa ir abiotinės aplinkos. Šie pokyčiai yra susiję su antropogenine veikla, kuri palyginti trunka dar labai neilgai. Jei biosferai susiformuoti prireikė milijardų metų, tai "homo sapiens" veiklos dabartiniam lygiui pasiekti užteko kelių šimtų tūkstančių metų. Mokslo ir technikos plėtotės sustabdyti negalima, nes ji,kaip teigia akademikas B. Raušenbachas, yra tokia pat būdinga mūsų civilizacijai sąvybė, kaip ir kiekvienam žmogui būdinga mąstyti. Todėl ypač svarbu rasti žmogaus visuomeninių santykių su aplinka optimumą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis50.77 KB
Autoriusplantana
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasNijolė Kairytė
Švietimo institucija"Europos Humanitarinis Universitetas"
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aplinkos apsauga (9) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • "Europos Humanitarinis Universitetas" / 2 Klasė/kursas
  • Nijolė Kairytė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą