Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Aplinkosaugos esmė ir problemos

Aplinkosaugos esmė ir problemos

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Aplinkosaugos samprata. Pagrindinės žemės ūkio aplinkos apsaugos problemos. Atmosferos tarša. Oro tarša žemės ūkyje. Atmosferos apsaugos priemonės. Vandens tarša žemės ūkyje. Vandens apsaugai naudojamos priemonės. Dirvos tarša žemės ūkyje. Dirvos apsauga. Kitos globalios aplinkosaugos problemos. Aplinkosauginių priemonių taikymo būtinumas. Išvados.

Ištrauka

Prieštaravimai tarp žmogaus veiklos ir gamtos šiuo metu tapo itin raiškūs ir kuo tolyn, tuo jie didėja. Oro, dirvos, vandens teršimo, neracionalaus gamtos išteklių naudojimo neigiamos pasekmės, kurios juntamos visoje planetoje, pradeda grėsti visai Žemės civilizacijai. Dėl to ypač aktuali tapo mus supančios aplinkos apsauga.
Visuomenės ir gamtos sąveika yra viena iš aktualiausių nūdienos problemų. Mokslo ir technikos pažanga, vis spartėjanti urbanizacija, didelis industrijos gamybos tempas ir visa gamybinė veikla tarsi keičia mūsų planetos veidą: kartu su naujomis materialinėmis gėrybėmis bei komfortu ji suteikia žmonėms nemaža ir rūpesčių.
Mes nuolat ir ištisus metus vienaip ar kitaip veikiame gamtą. Teršiame vandenis, orą, dirvožemį. Išleista daug įstatymų, parengta norminių aktų ir taisyklių, reguliuojančių antropogeninę veiklą gamtinėje aplinkoje. Tačiau praktinių veiksmų sėkmė daugiausia priklauso ne nuo juridinių aktų, bet nuo visuomenės, kai kurių sričių specialistų ir vadovų ekologinio išprusimo, nuo to, kaip jie suvokia iškylančias problemas, ar sugeba gerai ir toliaregiškai naudotis mokslo ir technikos laimėjimais saugoti gamtą. Tad, pasitelkę mokslo ir technikos laimėjimus, privalome ją saugoti, protingai ir racionaliai naudoti jos išteklius, galvodami ne tik apie šiandieną, bet ir apie ateities kartas.
Ekologiniai prieštaravimai nebetelpa nacionaliniuose šalių rėmuose. Jie vis plačiau paliečia žmonijos interesus. Judėjimas dėl gamtinės aplinkos išsaugojimo darosi vis masiškesnis – jis apima plačius planetos gyventojų sluoksnius. Vis daugiau mokslo šakų – geografija, ekonomika, matematika, biologija ir kt. ieško atsakymų į iškylančias aktualias visuomenės ir gamtos sąveikos problemas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis18.19 KB
Autoriusagne
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasMakutienienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aplinkosaugos esme ir problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Makutienienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą