Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Ekologinis ženklinimas (2)

Ekologinis ženklinimas (2)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Ekologinis ženklinimas. Ekologinio ženklo samprata ir paskirtis. Ekologinio ženklo nauda. Ekologiniai ženklai. Vokietijos Mėlynasis Eko angelas. Europos Sąjungos ekologinis ženklas. Europos "Energy star" ženklas. Šiaurės Europos "Šiaurės gulbės" ženklas. Europos sąjungos "Ekologiškas žemės ūkis" ženklas. Europos lapas ženklas. Lietuviškas ekologinis ženklas. Ekologinių produktų ženklinimas. Pasaulinis ekologinio ženklinimo tinklas (GEN). Ekologinio ženklinimo problemos. Išvados.

Ištrauka

Ekologinis ženklinimas – tai tų gaminių ir produktų, kurie yra mažiau žalingi aplinkai ir žmonių sveikatai nei kiti tos pačios grupės produktai, sertifikavimas. Savanoriškas būdas pareikšti aplinkosauginį veiksmą. Šis būdas yra paplitęs visame pasaulyje.
Ekologinių ženklų naudojimas yra lengviausias aplinkos apsaugos kriterijų taikymo būdas. Produktus, kurie daro mažesnę žalą aplinkai ir žmonių sveikatai, vartotojas gali atpažinti iš ekologinio ženklo - grafinio simbolio, pateikto prekės etiketėje, reklamoje ir panašiai.
Objektas: Ekologinis ženklinimas ir į jį įeinantys ekologinio ženklinimo simboliai.
Tikslas: Išanalizuoti ekologinį ženklinimą.
Uždaviniai: 1. Apibudinti ekologinį ženklinimą.
2. Išanalizuoti ekologinio ženklinimo ženklus.
3. Atskleisti ekologinio ženklinimo paskirtį ir naudą.
4. Apibudinti ekologinių produktų ženklinimą.
Ekologinis ženklinimas yra savanoriškas būdas pareikšti aplinkosauginį veiksmą. Šis būdas yra paplitęs visame pasaulyje. Ekologinių gaminių ir paslaugų ženklinimas yra aplinkosauginis produktų vertinimas, aptariant produktų būvio ciklą.
Mažina aplinkos taršą ir saugo sveikatą. Ekologiniu ženklu žymimi tie gaminiai, kurių gamybos metu naudojamos tokios žaliavos ir technologiniai procesai, kurie mažiau teršia orą, vandenį, dirvožemį bei sudaro mažiau atliekų. Tokie gaminiai ir iš jų susidarančios atliekos nekenkia žmonių sveikatai ir aplinkai.
Taupo gamtinius išteklius. Nustatyti kriterijai atsižvelgia į gaminių atliekų perdirbimo, antrinio panaudojimo galimybes, pakuotės kiekį. Be to, ženklintų produktų gamybos bei eksploatacijos metu sunaudojami mažesni kiekiai elektros energijos, vandens ir kt.
Leidžia patiems vartotojams pasirinkti mažiau kenksmingus aplinkai gaminius ar paslaugas ir tokiu būdu mažinti kenksmingą poveikį aplinkai ir sveikatai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis155.11 KB
Autoriusjulija
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasSideravičienė
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasRietavo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekologinis zenklinimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Sideravičienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą