Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Tekstilės pramonė

Tekstilės pramonė

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: Susipažinti su tekstilės pramonėje susidarančiais teršalais ir jų valymo būdais. Teršalų susidarymo būdai gamybos procese. Oro emisijų sumažinimo technikos. Oro valymo įrengimai. Filtras su užpildu nordfabnmpf 325. Fizinės absorbcijos ir rekuperacijos sistema. Teisiniai reikalavimai tekstilės pramonėje. Išvados.

Ištrauka

Tekstilės pramonė – tai vienas iš ilgiausių ir sudėtingiausių apdirbamosios pramonės gamybinių procesų. Tekstilės pramonė yra suskaldytas ir nevienalytis sektorius, kuriame vyrauja mažosios ir vidutinės įmonės ir kurio paklausą lemia trys pagrindiniai galutinio vartojimo būdai: drabužiams, namų įrengimui ir pramonės reikmėms.

Europos Sąjungos (ES) tekstilės pramonės ateitis siejama su darnaus vystymo plėtros principu, t.y.aplinkosauginių reikalavimų taikymu ne tik tekstilės gaminiams, bet ir gamybos procesui, bei tokių gaminių gamybos skatinimu. Manoma, kad aplinkosauginiai įstatymai netolimoje ateityje taps importo barjeru tekstilės gaminiams iš žemesnių pramonės išvystymo lygio šalių.
Švaresnės gamybos įvertinimas kiekvienai pramonės šakai turi daug specifinių bruožų. Tekstilės medžiagų cheminė technologija nėra standartinė tipinių procesų seka. Tai sudėtingas, daugiapakopis procesas. Vienas tikslas gali būti siekiamas skirtinga procesų seka, naudojamais skirtingais įrengimais ir chemikalais, kurių pagrindinė tolesnio vystymo kryptis – švaresnės gamybos plėtimas. [1]
Darbo tikslas:
Susipažinti su tekstilės pramoneje susidarančiais teršalais ir jų valymo būdais.
Darbo uždaviniai:
• Išnagrinėti teršalų susidarymo būdus gamybos procese.
• Susipažinti su oro emisijų sumažinimo technikomis.
• Išanalizuoti oro valymo įrangimus.
• Susipažinti su teisiniais reikalavimais tekstilės pramonėje.

Emisijos faktoriaus koncepcija apima lakius organinius junginius anglies pagrindu ir kitus lakius junginius išmetamus į orą apdailos, terminio apdorojimo ir termzolinio dažymo metu. Koncepcija sukurta ir išvystyta Vokietijoje, dalyvaujant valdžios organams ir tekstilės asociacijai.
Yra dvi emisijos faktoriaus rūšys:
1. emisijos faktorius cheminės medžiagos pagrindu,
2. emisijos faktorius substrato pagrindu.
Emisijos faktorius cheminės medžiagos pagrindu parodo medžiagos (organinės ar neorganinės) kiekį gramais, kuris gali išsiskirti nustatytomis sąlygomis (fiksacijos laikas, fiksacijos temperatūra, substrato tipas) iš 1 kg medžiagos. Yra du emisijos faktorių tipai cheminės medžiagos pagrindu: 1) fc, kuris parodo bendrą emisiją, gaunamą iš organinės medžiagos, esančios sąstate, išreikštas kaip bendras organinio anglies kiekis; 2) fs, kuris parodo emisiją priskiriamą specifinei toksinei ar kancerogeninei organinei medžiagai ar neorganiniams junginiams.
Vokietijoje, kur ši technika plačiai naudojama, emisijos faktorius medžiagos pagrindu pateikia cheminių medžiagų gamintojai, papildant informaciją, esančią Medžiagų Saugos Duomenų lapuose. Faktoriai yra pagrįsti matavimais, skaičiavimais arba išvadomis padarytomis pagal analogiją. [5]
Emisijos faktorius tekstilės substrato pagrindu (WFc ar WFs) parodo organinės ar neorganinės medžiagos kiekį gramais, kuris gali išsiskirti prie apibrėžtų proceso parametrų (fiksacijos laikas, fiksacijos temperatūra, substrato tipas) iš 1 kg tekstilės medžiagos, apdorotos duota medžiagų kombinacija. Emisijos faktorius tekstilės substrato pagrindu gali būti paskaičiuojamas pagal receptūrų individualių komponentų emisijos faktorius, jų koncentracijas tirpale ir tirpalo sorbciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis193.86 KB
AutoriusLiudas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasI. Jakštonienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tekstiles pramone [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • I. Jakštonienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą