Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Alkoholizmas ir visuomenė (2)

Alkoholizmas ir visuomenė (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Tikslas. Apžvelgti alkoholio kilmę, jo sukeliamas pasekmes žmogaus sveikatai bei šio narkotiko daromą įtaką visai visuomenei ir jos raidai. Alkoholio kilmė. Dažnas alkoholio vartojimas. Alkoholio poveikis žmogaus organizmui. Alkoholio poveikis visuomenei. Nuolat girtaujantis žmogus – degraduojantis visuomenės narys. Statistiniai duomenys apie alkoholį ir jo vartojimą. Išvados.

Ištrauka

Šiame amžiuje alkoholio problema, deja, darosi vis opesnė ir vis daugiau žmonių kenčia nuo alkoholizmo ar dėl to, kad kažkuris šeimos narys ar draugas yra alkoholikas. Kad ir kaip būtų skaudu, tačiau šią problemą mes turime pripažinti, nes alkoholizmas yra ne įprotis, o liga. Socialinės įtampos židinį Lietuvoje sudaro masiškas alkoholio, ypač Lietuvos kaime, vartojimas. Jis gali būti prilygintinas savanoriškai plintančiam lietuvių tautos dvasiniam ir fiziniam genocidui. Alkoholizacija - viena iš pagrindinių priežasčių, sąlygojančių priešlaikinį darbingo žmogaus senėjimą.
Alkoholizmas – liga, kuriai būdingi psichiniai ir fiziniai organizmo pokyčiai, norint ją išgydyti reikia pačio ligonio valios, ryžto ir pastangų. Vyrai šia liga serga kur kas dažniau nei moterys, bet aiškiai matyti, jog moterų, o ypač jaunimo alkoholizmas auga, ir kur kas sparčiau nei mes galime įsivaizduoti.
Alkoholis tapo įvairių nusikaltimų priežastis. Žinoma, kad apie 50% visų nusikaltimų padaro alkoholio išgėrę asmenys. Alkoholio šešėlyje glūdi žmogžudystės, savižudybės, ligos, pravaikštos, kritęs darbo našumas, prasta kokybė, sugadinta technika, traumos, gaisrai, vagystės, bei daugybė kitų nelaimių ir nusikaltimų. Blogiausia tai, jog jų metu dažnai nukenčia ir visiškai nekalti žmonės, nes alkoholis žudo ne tik patį geriantįjį, bet ir šalia esančius žmones. Dėl tėvų alkoholizmo dažnai nukenčia vaikai. Nervų ligomis sergančių vaikų tyrimai rodo, kad jų ligos priežastis dažnai yra tėvų alkoholizmas.
Tikslas. Apžvelgti alkoholio kilmę, jo sukeliamas pasekmes žmogaus sveikatai bei šio narkotiko daromą įtaką visai visuomenei ir jos raidai.
Uždaviniai:
1. Supažindinti su alkoholio sąvoka bei supažindinti su jo raida.
2. Supažindinti su dažno alkoholio vartojimo pasekmėmis.
3. Apžvelgti alkoholio daromą įtaką šių dienų visuomenei.
4. Pateikti statistinius duomenis apie alkoholio vartojimą ir jo sukeltas pasekmes.

Metodai:
1. Mokslinės literatūros šaltinių analizė.
2. Žiniasklaidoje pateiktų straipsnių analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis25.25 KB
AutoriusMarduk
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Petraitis
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Alkoholizmas ir visuomene (2) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Petraitis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą