Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Aplinkosaugos kokybės būtinybė

Aplinkosaugos kokybės būtinybė

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Kokybės analizės ir valdymo referatas. Įvadas. Aplinkosauga šiandien: atoveiksmis vietoje veiksmo. Aplinkosaugos problemos žengiant į priekį. Ekologinės dvejonės. Aplinkos sąžinės nuraminimas. Kelias į numatytus ekologinius veiksmus. Ekologiškai efektyvi ūkinė veikla. Pagamintų produktų kiekis – pagrindinė aplinkosaugos problemų priežąstis. Išeitis – "kokybės augimas". Globaliniai aspektai. Ekologiškai efektyvios ūkinės veiklos principas. Ekologiškai efektyvūs veiksmai turi ateitį. Naujoji strategija I: geriau panaudoti produktus. Ilgaamžis naudojimas – produkto tobulinimo priešprieša? Produkto dalių naudojimas etapais. Ekskursas: ekologiškai pagrįstos kainos. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinė industrinė visuomenė yra švaistūniška: maždaug 80 procentų pasauliniu mastu suvartojamų produktų tenka industriali¬zuotam pasauliui, kuriame gyvena maždaug penktadalis visų Žemės rutulio gyventojų. Tačiau ekologiniu požiūriu ne vien tik šis didelis suvartojimas yra problematiškas. Žaliavų perdirbimas, to pasėkoje susidarantis didelis produktų kiekis, šių produktų sutvarkymas ir su tuo susijęs transportavimas taip pat teršia aplinką.
Kad ir kaip besiskųstume didele aplinkos tarša, kurios globalinį pobūdį liudija klimato pasikeitimai, ji yra netiesioginis teigiamo faktoriaus - ekonominio gerbūvio ir aukšto pragyvenimo lygio - rezultatas. Tačiau vertingų produktų gamyba leidžia patenkinti žmogaus poreikius. Pramonėje ir prekyboje sukurtos darbo vietos užtikrina platų pinigų paskirstymą, todėl daug kas gali savo nuožiūra pasirinkti pageidaujamą produktą.
Praėjusių dviejų dešimtmečių eigoje neribotai paplito atviras supratimas apie aplinkosaugos būtinumą. Beveik nebėra gyvenimo sričių, kurioms aplinkosauga nebūtų reikšminga. Politinės, ekono¬minės ir visuomeninės iniciatyvos, apeidamos atskiras problemas, gali pilnai įtakoti įvykius, bet visumoje tai padidina ekologinės žalos apimtį tiek šalyje, tiek ir globaliniu mastu. Jei mes, užuot atkreipę dėmesį į priežastis, šalinsime tik pasekmes, tai praktinė aplinkosauga, o tuo pačiu ir mūsų ūkininkavimo būdas patirs nesėkmę.

Aplinkos apsauga tapo viena svarbiausių mūsų laikų tema. Beveik nebėra jos neįtakojamų gyvenimo sričių, beveik nebeliko ūkinės veiklos, lydimos aplinkosauginių priemonių. Kadangi labai išaugo pramonininkų, politikų ir piliečių pastangos išlaikyti mūsų aplinką nepažeistą, tai žmogaus ir gamtos susidūrimas aplinkosaugos problemų plotmėje didėja toliau - tiek vietinėmis, tiek ir globalinėmis sąlygomis. Tai vyksta galimų dramatiškų pasekmių išvakarėse ir gali sugriauti mūsų ekonomiką, o tuo pačiu lemtingai pakeisti mūsų visuomenę.
Daugeliui pramoninių valstybių pavyko pasiekti eilę reikšmingų laimėjimų, mažinant aplinkos taršą. Vidurio Europoje vietinėmis sąlygomis vėl ženkliai pagerėjo oro ir vandens kokybė. Organizuotai atliekamas atliekų tvarkymas. Šie ryškiai matomi džiaugsmingi pasiekimai yra akivaizdžių praeities apsileidimų ištaisymo rezultatas. Tačiau apskritai tai negali pakeisti neigiamo aplinkos balanso. Tuo pat metu miškų nykimas, ozono skylė, teršalų kiekis atmosferoje ir dirvos apnuodijimas įgavo naują, bauginantį ir grėsmingą mąstą. Padidėjo atskirų rūšių išmirimas, atliekų susidarymas; vasarinis smogas pastebimai prilygsta vietinei aplinkos taršai. Kalbėti apie teigiamą aplinkos balansą būtų labai klaidinga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis29.53 KB
AutoriusAivaras
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasA. Čereška
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasMechanikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aplinkosaugos kokybes butinybe [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • A. Čereška
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą