Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Aplinkos tarša (4)

Aplinkos tarša (4)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Anotacija vokiečių kalba. Įvadas. Svarbiausios XX amžiaus aplinkos problemos. Aplinkos taršos istorinė raida. Aplinkos tarša. Teršalų klasifikacija. Pagrindiniai taršos šaltiniai. Oro tarša. Vietinės regioninės ir pasaulinės oro taršos problemos. Stratosferos ozono sluoksnio nykimas. Pasaulinis klimato atšilimas. Tolimosios užteršto oro pernašos. Rūgštieji lietūs. Vandens tarša. Dirvožemio erozija. Biologinė įvairovė. Aplinkos taršos problemos sprendimas – aplinkos apsauga. Išvados.

Ištrauka

Kai kurios dabartinės aplinkos apsaugos problemos, tokios kaip tarša, miškų nykimas ir dirvų erozija, jau buvo žinomos antikiniame pasaulyje. Antikinės Graikijos, majų civilizacijos žlugimas siejamas su miškų išnaikinimu, gyvulių ganiava ir dėl šių priežasčių atsiradusia intensyvia dirvų erozija. Panašūs procesai dabar vyksta Rytų Afrikos, Pietų Amerikos ir Pietryčių Azijos tropiniuose miškuose. Nukirstuose miškuose ploną derlingo dirvožemio sluoksnį nuplauna vanduo, išpusto vėjas, dirvožemis tampa nederlingas. Naikinant miškus sutrinka vandens režimas, suintensyvėja sausros ir potvyniai, mažėja biologinė įvairovė.
Daug vėliau, XVIII a. ir XIX a., pramonės ir technikos plėtojimas sukėlė daug aplinkos problemų. Industrializacijos periodu didėjantis gamtinių išteklių naudojimas, aplinkos tarša ir urbanizacija prisidėjo prie aplinkos būklės blogėjimo.
Daugeliui silpnai ekonomiškai išsivysčiusių šalių dėl išnaikintų miškų, nualintų dirvožemių, sausrų ir kitų gamtinių priežasčių trūksta maisto. Dėl bado, potvynių atsirado daug vadinamųjų "ekologinių"pabėgėlių, kurie dėl pablogėjusių aplinkos sąlygų palieka savo gyvenvietes, net peržengia kitų valstybių ribas.


Didėjant pasaulio gyventojų skaičiui, proporcingai didėjo gamtos išteklių naudojimas jų poreikiams tenkinti. Intensyviai buvo plėtojama energetika, pramonė, žemės ūkis,transportas, didėjo statybų apimtys. Žemės ūkio naudmenomis buvo paverčiami iki tol šiems reikalams nenaudojami plotai. Didelę įtaką aplinkos būklei blogėti turėjo nesaikingas miškų kirtimas, dirvožemių alinimas, vandens, oro, jūrų ir vandenynų teršimas. Per praėjusį šimtmetį aplinkos problemų tik daugėjo ir ypač – per pastaruosius 50 metų.
Aplinkos problemos, atsižvelgiant į jų atsiradimo laiką bei jų masto pokyčius, eilės tvarka pateikiamos šioje lentelėje: ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis50.77 KB
AutoriusJustė
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasStaškevičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aplinkos tarsa (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Staškevičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą