Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Dirvožemio rekreacinės erozijos nustatymas

Dirvožemio rekreacinės erozijos nustatymas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Žmogaus poveikis dirvožemiui. Dirvožemio gerinimas. Dirvožemio degradacija. Dirvožemio tyrimai, metodai. Dirvožemio tinkamumas rekreacijai.

Ištrauka

Dirva-labai sudėtinga gyva sistema. Ji susidarė per ilgą laiką formuojama atmosferos, hidrosferos ir biosfeos. Maždaug 20 centimetrų storio derlingam dirvos sluoksniui susidaryti reikia 1500-7400 metų, nes per 100metų susidaro vos 0,5-2 milimetrų sluoksnis. Šio proceso intensyvumui įtakos turi geografinė platuma, kritulių kiekis, augalijos ir gyvūnijos įvairovė. Mūsų klimato sąlygomis toks ariamos žemės sluoksnis "subręsta" per 4-6 tūkst.metų arba 1 milimetras per du tris šimtus metų. Sunaikinti tokį sluoksnį erozija gali pe 10-25 metus. Nedaug dirbamos žemės mūsų planetoje. Didžiausią jos sausumos dalį- 45%-užima dykumos, ledynai, sniegynai, miestai. Apie 28% tenka miškams, 17% pievoms ir ganykloms ir tik apie 10% dirbamos žemės. Dabartinis Lietuvos teritorijos reljefas susiformavo per trečiąjį ledynmetį, žemės paviršius buvo padengtasnuo kelių iki kelių šimtų metrų storio kvartero nuogulų danga. Senesnės geologinės kilmės yra tik nedidelė pietryčių Lietuvos dalis- Medininkų aukštumos, kurių paskutinis ledynmetis nebuvo padengęs.
Dirvožemiu yra vadinamas viršutinis, purusis žemės sluoksnis, kuriame gali augti augalai ir duoti derlių. Dirvožemio susidarymo proceso pobūdį ir kryptį tiesiogiai veikia gamtiniai veiksniai arba sąlygos: gimtoji uoliena, klimatas, augalija ir gyvūnija, reljefas ir paties dirvožemio amžius. Klimatas, reljefas, mikrogyvūnija, gimtoji uoliena ir žmogaus ūkinė veikla- pagrindiniai dirvožemio susidarymo veiksniai. Kiekvieno veiksnio įtaka dirvožemio susidarymui nėra vienoda. Priklausomai nuo to, kuris veiksnys stipriau ar silpniau pasireiškia, dirvožemio susidarymo procesas įgauna vienokią ar kitokią kryptį. Dirvožemio tipas- dirvožemis, turintis panašią medžiagų apykaitą, augalijos dangą, profilio sandarą ir panašų natūralųjį derlingumą, vandens ir šilumos režimą. Dirvožemio tipai, Lietuvoje yra 6 dirvožemio tipai: jaurinis, jaurinis pelkinis, velėninis karbonatinis, velėninis glėjinis, pelkinis ir aliuvinis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis14.5 KB
Autoriusviktorija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Urbis
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dirvozemio rekreacines erozijos nustatymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Urbis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą