Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Ekonominės gamtosaugos problemos ir jų sprendimo būdai

Ekonominės gamtosaugos problemos ir jų sprendimo būdai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Gamtos išteklių naudojimas. Gamtos išteklių klasifikavimas. Nereprodukuojamų gamtos išteklių ribotumo problemos. Lietuvos gamtos ištekliai. Gamtos išteklių pasaulinės rinkos problemos. Aplinkos apsauga. Aplinkos tarša ir gyvenimo kokybė. Ekonominiai aplinkos taršos reguliavimo sprendimo būdai. Aplinkos užterštumo mažinimo prognozės. Globalinė ekologinė problema. Globalinės pasaulio energetikos problemos. Globalinės žemės ūkio ir maisto problemos. Globalinė atliekų problema. Triukšmo ir vibracijos problemos. Globalinių problemų vertinimas ir prognozavimas. Išvados.

Ištrauka

Ekonominės gamtosaugos problemos šiuolaikiniame pasaulyje yra labai aktuali tema, nes viskas, ką mes turime ir galime tureti, yra gamtoje. Gamta, mus supantis pasaulis – tai labai sudėtinga ir paslaptinga sistema, kurios reiškiniai glaudžiai ir įvairiai tarpusavyje susiję, vieni nuo kitų priklauso ir vieni kitus sąlygoja. (A. Jakutis, V. Petraškevičius, A. Stepanovas, L. Šečkutė, S. Zaicev Ekonomikos teorijos pagrindai)
Nagrinėjamos problemos tikslas yra ieškoti alternatyvių sprendimų. Žmogaus veikla per tūkstančius metų labai plėtėsi ir nuolat keitė aplinką. Neigiamos šios veiklos pasekmės pasirodė ten kur gamtinės sistemos - oras, vanduo, dirva - buvo labiausiai paveiktos. Taip atsirado vietinės problemos, kurios palaipsniui peraugo į regionines ir tarptautines problemas. Pastarųjų sprendimui ir yra reikalingos valstybinių ir tarptautinių organizacijų pastangos, kurios žmogaus kišimosi į gamtą ir neribotos plėtros problemas padeda pasukti darnaus vystymosi bei racionalaus raidos keliu.
Tyrimo objektas – gamtos išteklių ribotumo problema, Lietuvos gamtos ištekliai, gamtos išteklių pasaulinės rinkos problemos, aplinkos tarša ir gyvenimo kokybė, aplinkos užterštumo mažinimas, globalinių problemų esmė, globalinės pasaulio energetikos problemos, globalinės žemės ūkio ir maisto problemos, globalinė atliekų problema, triukšmo ir vibracijos problemos.
Žmonija savo gamybine veikla pažeidžia biologinę ir geocheminę medžiagų apykaitą. Žmogus gamina ir sandėliuoja planetos paviršiuje didžiulis kiekis atliekų, kurių gamta jau nesugeba perdirbti.
Analizuojamos temos uždaviniai yra pateikti išsamią, svarbią ir naudingą informaciją apie ekonominę gamtosaugą; išnagrinėti svarbiausias ekonominės gamtosaugos problemas; nurodyti svarbiausius aspektus, įvertinti jų įtaką Lietuvos gamtai ir ekonomikai; išnagrinėti ekonominės gamtosaugos problemų sprendimo būdus.
Moksliniai tyrimai parodo, kad per pastaruosius 100 metų energijos poreikis pasaulyje išaugo 12 kartų. Pasaulinė energetika didėja kelis kartus sparčiau nei gyventojų skaičius. Daug kartų padidėjo mineralinių išteklių išgavimas ir perdirbimas. Milijonai lengvųjų automobilių bei sunkiojo transporto priemonių rieda planetos keliais, itin teršdami aplinką. Reikšmingas mūsų amžiaus bruožas - intensyvi chemijos pramonės plėtra. Gamybos ir perdirbimo pramonėje pasaulyje susidaro didžiulis kiekis kietųjų ir skystųjų atliekų, kurios patenka su nuotekomis į vandens telkinius ir laidojamo sąvartynuose. Didžiuliai kiekiai teršalų patenka į litosferą. Jei į atmosferą išmetama mažiau 1 milijardo tonų nuodingųjų medžiagų (neskaitant anglies dioksido ), į hidrosferą - apie 15 milijardų tonų teršalų, tai žemės gelmėse kiekvienais metais palaidojama apie 85 milijardus tonų.
Žmonijos ūkinės veiklos istorija galima vertinti ir kaip jos santykių su gamta istoriją. Pagrindą sudaro gamtos išteklių naudojimas. Išteklių iki XX amžiaus pradžios praktiškai netrūko. Jų įvairovė kai kuriose pasaulio šalyse leido susiformuoti požiūriui, kad gamtos išteklių mūsų žemėje yra pakankamai, kad jie neišsemiami. Tačiau vien per ne visą antrąją šio amžiaus pusę mūsų planetos gyventojų gamtinių išteklių sunaudojo daugiau, nei per visą ankstesnį savo egzistavimą. Tai kaipgi mes toliau gyvensime? Jau dabar kai kurių nereprodukuojamų gamtos išteklių atsargos baigia išsekti ir, nekeičiant jų gavybos bei naudojimo būdų, artimiausiu metu galutinai išseks.
Šiuolaikiniai technologiniai procesai, kaip neišvengiami civilizacijos veiksniai nebegali negriauti iki šiol vykusių ekologinių procesų. Žemėje, žymaus amerikiečių ekologo L. Brauno nuomone, miestų ir pramonės atliekos pradėjo taip keisti gyvenamąją aplinką – orą, vandenį ir dirvožemį, jog vis daugiau gresia faunai ir florai, kurios būtinos žmogaus egzistavimui. Gamtos teršimas tapo grėsminga visos planetos problema, jis ypač pražūtingas išsivysčiusiose šalyse. Žemėje per paskutinį šimtmetį išniko šimtai gyvulių, paukščių ir kitų gyvūnų rūšių, ties išnykimo riba dabar yra dar apie tūkstantį rūšių. Biosfera pati nebegali apsivalyti ir nebeįstengia savo jėgomis atsikratyti naštos, kurią jai užkrovė žmogus. (Исфорт Г. Производственный процесс и окружающая среда) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis53.82 KB
AutoriusTatjana
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJolita Krumplytė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomines gamtosaugos problemos ir ju sprendimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Jolita Krumplytė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą