Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Ežerų pakrančių indikatoriniai augalai: rūšys, morfologiniai ir anatominiai požymiai

Ežerų pakrančių indikatoriniai augalai: rūšys, morfologiniai ir anatominiai požymiai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Vandens augalų juostos. Mikrofitų arba planktoninių dumblių juosta. Pasinėrusių po vandeniu augalų juosta. Plačialapių plūdžių juosta. Vandens lelijų juosta. Nendrių-meldų juosta. Sekliųjų vandens augalų juosta. Ežerų užaugimas.Vandens augalijos kaita. Fragmentinis ežerų užaugimas. Juostinis-fragmentinis ežerų užaugimas. Juostinis ištisinis ežerų užaugimas. Liūninis ežerų užaugimas. Vandens augalų anatominiai ir morfologiniai požymiai. Šaknys. Stiebas. Lapai. Dauginimasis. Higrofitai. Šlapių pievų bei pelkių higrofitai. Ežerų pakrančių ir paupių higrofitai. Antropogeninis poveikis vandens augalijai. Išvados.

Ištrauka

Ežeruose,upėse,tvenkiniuse ir net balose sauga daugybė rūšių augalų.Vienų labai daug,ir jie sudaro bendrijas(pievų plotus),kiti auga pavieniui.Artėjant prie kranto augalija palaipsniui keičiasi ir tampa pelkine. Ekologiniu požiūriu augalai grupuojami pagal tai, prie kokio ekologinio veiksnio jie yra prisitaikę. Vandens augalai yra prisitaikę prie nuolatinio vandens pertekliaus o jų augimą riboja šviesos trūkumas,temperatūros kaita, slėgis bei deguonies trūkumas vandenyje.Augalų prisitaikymas vandens režimui – tai vandens pusiausvyros palaikymas. Vandens balansu vadinamas santykis tarp šaknimis įsiurbiamo ir kvėpuojant netenkamo vandens. Jei augalas netenka daugiau vandens, nei įsiurbia, vandens balansas sutrinka ir, po kurio laiko jam neatsistačius, jis žūva. Vandens balansas priklauso nuo to ,kiek vandens yra aplinkoje, kaip greitai jis patenka vandens indais iš šaknų į lapus ir kaip intensyviai kvėpuoja augalas.
Vandens augalus galima suskirstyti į tris grupes:
Hidrofitai - augalai , gyvenantys vandenyje, kur jų natūrali augimo aplinka. Priklausomai nuo drėgmės sąlygų augalai gali būti higromorfinės arba kseromorfinės sandaros. Higromorfinės sandaros augalai stambesni, ilgesniais tarpubambliais, didesniais ir plonesniais lapais, menkesnis ramstinis audinys, mažiau žiotelių ploto vienete. Kseromorfinės sandaros augalai – smulkesni, trumpesniais tarpubambliais, mažesniais ir kietesniais, pilkšvais lapais.Higrofitai pagal prisitvirtinimą prie vandens telkinio dugno dar skirstomi į pelaginius vandens augalus,neustoną,pleustoną ir bentosą.
Aerofitai (aerohidatofai) – pusiau apsemti ežerų ir upių augalai,augantys netoli kranto.Aerofitai skirstomi į potameidus ir nimfaidus.
Helofitai – augalai,augantys lėtai tekančių ir stovinčių vandens telkinių pakrantėse.Jie skirstomi į aukštuosius,vidutiniuosius ir smulkiuosius.
Ežerų pakrantėse,drėgnose pievose,pelkėse augančių augalų,tačiau priskiriamų sausumos augaviečių indikatoriniams augalams,higrofitams,morfologiniai ir anatominiai požymiai labai panašūs į vandens augalų, todel šiame rašto darbe trumpai aptarsiu ir šiai rūšiai priskiriamus augalus.
Vandens augalų svarba įvairiapusė.Jie pagausina vandenis deguonimi,sugeria anglies dioksidą,valo užterštus vandenis.Augalų sąžalynuose neršia žuvys,čia randa prieglobstį jų jaunikliai.Tačiau vandens augalai daro ir neigiamą poveikį-jais užželia vandens telkiniai,pūdami jie vartoja daug deguonies,todel jo pristinga vandens gyvūnams,labiausiai žiemą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis3.36 MB
Autoriusindre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Stravinskienė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ezeru pakranciu indikatoriniai augalai rusys morfologiniai ir anatominiai pozymiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V. Stravinskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą