Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Ūkininko ūkinės veiklos poveikis aplinkai

Ūkininko ūkinės veiklos poveikis aplinkai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Ūkio ūkinė veikla ir rizikos faktoriai. Aplinkosauginė situacija ūkyje. Aplinkos apsaugos ministerijos įstatymai ir reikalavimai ūkininkams. Mėšlo laikymas ir naudojimas. Tvarto įrengimas. Organinių trąšų saugyklos. Organinių atliekų kompostavimas. Išvados.

Ištrauka

Lietuva, būdama tradicinė žemės ūkio šalis, visais savo vystimosi etapais skyrė daug dėmesio dirvožemio gerinimui, jo apsaugai, pažangių agrotechnikos priemonių diegimui, perspektyvių žemės ūkio kultūrų ir produktyvių galvijų ir kiaulių, kitų naminių gyvūnų auginimui. Žemas chemizacijos, hidromelioracijos, mechanizacijos, centralizacijos lygis to meto žemės ūkio sistemoje neiššaukė negrįžtamų stambesnio masto konfliktinių situacijų tarp gamtos ir žmogaus ūkinės veiklos. Tačiau praėjusio amžiaus viduryje, sugriovus tradicine tapusią šalies žemės ūkio sanklodą, situacija kaime kasmet keitėsi ir keitėsi mums nepalankia linkme. Vykdant nidromelioraciją , neatsižvegiant į vietos fizines- geografines ir klimatines sąlygas, reljefo ir dirvožemio tipą, sunaikinus sodybas, laukų želdinius ir miškelius, paplito naujas reiškinys- dirvožemio vandens ir vėjo erozija. Pradėjus intensyviai naudoti mineralines trąšas, chemines augalų apsaugos priemones, steigti stambius gyvulininkystės kompleksus, nesprendžiant kylančių aplinkosaugos problemų , buvo teršiami gruntiniai ir paviršiniai vandenys. Deklaruojamos aplinkos apsaugos priemonės- vandens telkinių apsaugos juostos ir zonos, nuotekų laistymo laukai, įvairaus tipo nuotekų valymo įrenginiai- dėl savo netobulumo ir eksploatavimo pažeidimų laukiamo efekto nedavė. Šiandienos problemos-šachtinių šulinių bakteriologinis ir cheminis užteršimas, ežerų ir upių užžėlimas ir uždumblėjimas, pesticidų utilizavimo problemos, kuro bazių, degalinių, technikos kiemų, fermų ir kompleksų užterštų teritorijų valymas- atsirado tada ir metai iš metų vis aštrėjo. Pasekmes jaučiame šiandien, jausime ir rytoj.
Gamtos apsaugoje daugiausia naudojami du pagrindiniai informacijos šaltiniai- ekologinio monitorinio rėžiminių stebėjimų duomenys ir mokslinių aplinkos tyrimų rezultatai. Kaip papildomi informacijos šaltiniai naudojami įvairių specialiųjų tarnybų(hidrometeorologijos, žemėtvarkos, miškotvarkos, geodezijos, geologijos ir t.t.) duomenys.
Gamtos apsauga ir ekologija nėra nauja sritis Lietuvoje. Žinoma, kad atskirų aplinkos komponentų stebėjimai Lietuvoje vykdomi jau nuo seno. Duomenys apie naudmenų struktūrą, miškų rūšinę sudėtį bei produktyvumą apima keletą šimtmečių. Kur kas trumpesnės duomenų sekos apie aplinkos teršimą, tačiau vandens telkinių ir oro užterštumo stebėjimai apima jau ne vieną dešimtmetį. Kita vertus, kai kurie stebėjimai bei tyrimai pradėti visai neseniai.
Lietuvos aplinkos apsaugos problemos- tai paviršinių ir požeminių vandenų, oro bei dirvožemio tarša, pavojingų atliekų susidarymas, tai ir kraštovaizdžio bei biologinės įvairovės mažėjimas, neracionalus gamtinių išteklių naudojimas. Kai kurios iš šių problemų yra sudėtingesnės, kitos- paprastesnės , lengviau sprendžiamos. Dabartinės Lietuvos aplinkos apsaugos strategijos tikslas- užtikrinti subalansuotą šalies vystimąsi, išlaikant sveiką gamtinę aplinką, išsaugant kraštovaizdžio ir biologinę įvairovę bei optimizuojant gamtonaudą. Šioje aplinkos apsaugos strategijoje prioritetas suteiktas vandens ir oro problemoms išspręsti, reikiamą dėmesį skiriant visiems vandens ir oro apsaugos tikslams bei prioritetiniams tikslams kitose aplinkosaugos srityse. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis51.19 KB
Autoriussokin
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasD. Miliuvienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ukininko ukines veiklos poveikis aplinkai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 3 Klasė/kursas
  • D. Miliuvienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą