Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Pievų monitoringas

Pievų monitoringas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Montoringo vykdymo metodika. Poligono vietos parinkimo principas. Pievų buveinių parinkimas. Monitorinio vykdymo metodika. Monotoringo rezultatai. Stepinės pievos. Rūšių turtingų briedgaurynų pievos. Rūšių turtingos ganyklos. Melduvinės pievos. Aliuviniuvinės pievos. Šienaujamų mezofitų pievos. Apibendrinimas ir išvados.

Ištrauka

Lietuvoje dėl klimato sąlygų pievų augalija, išskyrus upių slėnių užliejamas pievas, yra antropogeninės kilmės. Žmogaus veikla būtina ir pievų egzistencijai, nes nešienaujamos ir neganomos pievos užželia krūmais bei medžiais ir ilgainiui virsta mišku. Taigi, pievų būklė priklauso ne tik nuo kintančių aplinkos ekologinių faktorių, bet ir nuo ūkininkavimo intensyvumo bei jo pobūdžio. Pastaruoju metu smarkiai keičiasi požiūris į tradicinį ūkininkavimą, ūkininkaujama tik dideliuose plotuose, o maži natūralių pievų ploteliai paliekami užželti. Tačiau lygiai taip pat neigiamą įtaką buveinei gali turėti ir per intensyvus jos naudojimas. Natūralių pievų išsaugojimo ir tvarkymo klausimai šiuo metu aktualūs ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungos mastu. Pievų buveinėms skiriamas ypatingas dėmesys. Bet norint tinkamai organizuoti Europos bendrijos svarbos pievų buveinių tvarkymo priemones, būtina informacija apie jų būklę ir jose vykstančius procesus.
Monitoringo tikslas
Vertinti ir prognozuoti Europos bendrijos svarbos pievų buveinių būklės pokyčius bei natūralių ir antropogeninių veiksnių poveikį joms, sudarant sąlygas tinkamiems sprendimams dėl pievų buveinių apsaugos bei atkūrimo priimti.
Monitoringui įvykdyti keliami uždaviniai
1. Surinkti mokslinę medžiagą Europos bendrijos svarbos pievų buveinių būklei bei grėsmėms jai įvertinti, vadovaujantis Europos Bendrijos svarbos pievų buveinių struktūros ir savybių tyrimų už NATURA 2000 teritorijų tinklo ribų;
2. Įvertinti Lietuvoje esančių Europos bendrijos svarbos pievų buveinių būklę už NATURA 2000 tinklo ribų. Pateikti išvadas apie būklę, taip pat pateikiamos išvados apie specifinę buveinių struktūrą ir funkcijas. Rekomenduojama pateikiant išvadas vadovautis Mokslinės darbo grupės prie Buveinių komiteto parengtos ataskaitos "Vertinimas, monitoringas ir ataskaitų teikimas pagal Buveinių direktyvos 17 straipsnį – Aiškinamasis vadovas ir rekomendacijos" nuostatomis.
3. Įvertinti natūralių ir antropogeninių veiksnių esamą ir tikėtiną poveikį nurodytų buveinių būklei už NATURA 2000 teritorijų tinklo ribų.

Pieva - žemės plotas, apaugęs daugiametėmis žolėmis, kurių daugumą paprastai sudaro migliniai ir viksviniai (pastarieji - per drėgnuose dirvožemiuose) ir turintis velėną.

Natura 2000 - tai Europos Sąjungos saugomų teritorijų tinklas, padengiantis didžiąją Europos saugomų teritorijų dalį. Šis tinklas jungia trapiausias ir vertingiausias natūralias ES buveines bei rūšis, kurios ypatingai svarbios visos Europos biologinei įvairovei.


Poligonas – tai tiriamas pievos plotas, paženklintas kuoleliais ir apjuostas skiriamąją juosta.

Pievų tipai:
Stepinės pievos;
Rūšių turtingų briedgaurynų pievos;
Rūšių turtingos ganyklos;
Melvenynų pievos;
Aliuvinės pievos - Aliuvinės pievos natūraliai susidaro upių potvynių ribose. Pavasarį ištvinusi upė užlieja pievas kartu patręšdama jas turtingu dumblu – aliuviu. Dėl kasmetinių potvynių čia negali augti medžiai ir krūmai, todėl pievos išlieka net ir neganant gyvulių ar nešienaujant.;
Šienaujamų mezofitų pievos - Šienaujamos pievos išsiskiria didele augalų įvairove, nes dėl šienavimo ir ganymo jose susidaro įvairios aplinkos sąlygos, kuriose visi šie augalai gali surasti sau tinkamą nišą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis5.03 MB
AutoriusEdvinas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasJurjonienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasCheminės technologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pievu monitoringas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 26 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Jurjonienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą