Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Šiaulių miesto ekologinės problemos

Šiaulių miesto ekologinės problemos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: Supažindinti ir atskleisti mano gimtojo miesto – Šiaulių – ekologines problemas. Žmogus – gamtos alintojas. Šiaulių miesto ekologinės problemos. Oro užterštumo problema. Bloga miesto želdinių būklė. Paviršinių vandens telkinių užterštumas. Užterštas šachtinių šulinių vanduo. Nuotėkų valymo problema. Atliekų problema. Išvados.

Ištrauka

Gamta – visa apimantis žodis. Jis talpina ir orą, kuriuo kvėpuojame, ir vandenį, kurį geriame, kuriame maudomės, ir maistą, kurį valgome, ir debesis virš galvų, ir saulę, ir vėją, ir žemę, kuria vaikštome, ir žolę šalia asfalto, ir piktžolę darže, ir gėlę, kurią dovanojame moteriai, ir medį, pro kurį praeiname jo nepamatę, ir paukštį danguje, ir žvėrelį, medžiojamą, vaikomą, ir... Gamta – milžiniška teatro scena, kurioje mes, žmonės, vaidiname, pamiršę savo rolę, pamiršę būti savimi, nevykusiai pamėgdžiodami vienas kitą. Žodžiu, gamta visa tai, ko nesukūrė žmogaus rankos, ką mes randame ateidami į šią žemę, ir ką paliekame išeidami iš jos.
Žemė – mūsų motina. Ji rengia, maitina, auklėja. Senovės lietuviai tikėjo deive Žemyna, prieš eidami miegoti nusilenkdavo jai. Gamta – visų namai... gražus vaizdingas posakis. Bet jis praplaukia pro mus, giliau nepaliečia. Mes nebeturime laiko susimąstyti, mes skubame, mes dirbame, mes tiek dar daug turime padaryti. Nebemokame sustoti ir pasigrožėti medžiu, gėle, upės vingiu...
Apsipratome, kad gamta – sau, mes – sau. Engiame, skriaudžiame, draskome – ji kenčia. Kantriai kenčia. Žinome – niekur nesidės – nepabėgs, kentės. Jei iki šiol gamta susitvarkydavo pati, tegu ir toliau savimi rūpinasi.
Ilgą laiką plitęs teiginys – žmogus – gamtos valdovas – pasėjo piktą sėklą žmogiškosios sąmonės plotuose. Paveikė ir mokslinės – techninės idėjos, skelbiančios, jog šiandien mokslas yra visagalis. Truks gėlo vandens – atsitempsime iš ašigalių ledkalnius, pasibaigs gelmėse nafta, akmens anglis, metalai – atrasime kitus energijos šaltinius, važinėsime, lakstysime kaip lakstę, automobilius iš smėlio dirbsime, nepatiks kur oras – nieko baisaus – pastatysime virš supermodernaus miesto gaubtą ir turime tokį orą, kokio pageidaujame, planetai gresia atšilimas – sudarysim apie žemę dirbtinį sluoksnį, sulaikysim šilumą, liks ankšta žemėje – kelsimės į kitas planetas – jau paruošti tokių gyvenviečių projektai. Kaip matome – jokios nelaimės neužklups – viskam esame pasiruošę...
Gamtoje tuo tarpu vyksta baisesnis už karą dalykas – lėtas, plintantis gamtos alinimas, jos žudymas, vandens, oro, maisto užteršimas pramonės atliekomis. Nužudę gamtą neilgai išsilaikysime ir mes. Ekologinė krizė, apėmusi planetą, plinta greičiau, negu mes manome. Senka žemės gyvybinės jėgos, gamta nebepajėgia apsivalyti nuo žmogiškųjų atmatų.
Gamtos turtų, gėrybių naudojimas vyksta dviem frontais: visuomeninis, pramoninis ir individualus, asmeninis. Vartotojiškas požiūris į gamtą įsiėdęs mums į kraują. Ypač miestiečiams. Visos trumpalaikės išvykos į antruosius namus turi tikslą ką nors parsivežti: pavasarį laužome šakas, skiname gėles, vasarą, rudenį griebiame vaistažoles, uogas, grybus, jau iš anksto nusižiūrime, kur laužysime eglių šakas rožėms pridengti ir t.t.
Nuo kiekvieno mūsų atsakomybės jausmo, stiprumo priklausys, kokia gamta bus po 10 ar daugiau metų. Pakeisti žmonėse susidariusią nuostatą nėra lengva.
Darbo tikslas. Supažindinti ir atskleisti mano gimtojo miesto – Šiaulių – ekologines problemas.
Darbo uždaviniai.
 Atskleisti žmogaus daromą žalą gamtai ir dabartinę Lietuvos ekologinę situaciją;
 Supažindinti su Šiaulių miesto:
• Oro užterštumo problema;
• Bloga želdinių būkle;
• Paviršinių vandens telkinių užterštumu;
• Užterštų šachtinių šulinių vandens problema;
• Nuotėkų valymo problema bei atliekų problema. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis36.14 KB
AutoriusGintarė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Petraitis
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasGamtos ir matematikos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siauliu miesto ekologines problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Petraitis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą