Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Agroekologijos sistema

Agroekologijos sistema

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Aplinka ir žemės ūkis. Dirvožemis. Maisto medžiagų apytaka. Energija gamtoje. Bioįvairovė. Agroklimatas. Žemės ūkio augalai. Išvados.

Ištrauka

Agroekologija – ekologijos skyrius, tiriantis kultivuojamų augalų, naminių gyvulių biocenozės ryšius ir išorinių sąlygų poveikį šių ryšių susidarymui. Agroekologija apima ekologinių procesų ir žemės ūkio produkcijos sistemų studijas. Į šią sąvoką įtraukiamas ir ekonominis, aplinkosaugos bei socialinis kitimas, jo poveikis žemės ūkio produkcijos ir maisto sistemoms. Agroekologija sistematiškai apžvelgia ir analizuoja ūkininkavimo ir maisto gamybos komponentus bei ryšius tarp jų. Ekologiniai principai panaudojami geresniam maisto sistemos struktūros bei funkcijų supratimui,taip pat patikimoms strategijoms ateityje kurti. Platus įvairių gamtos, žemės ūkio ir socialinių mokslų metodų spektras taikomas išteklių tausojančiam panaudojimui, ekonomiškai palankiam bei socialiai priimtinam klausimų, susijusisu įvairiomis problemomis dėl žmogaus maisto poreikio patenkinimo, sprendimui rasti. Agroekologinis švietimas yra pagrįstas mokslinėmis žiniomis, orientuotas į veiksmus ir praktinį žinių taikymą. Agroekologija suteikia patikimą mokslinį pagrindą ekologiniam ūkininkavimui, maisto produktų gamybai bei perdirbimui.
Agroekologija prasidėjo ekologijos ir agronomijos principams susijungus į vadinamąją augalų ekologiją. Prasidėjusi augalų ekologija, dabar ši sritis dažnai jungia ekonominius, socialinius, ekologinius bei agronominius žemės ūkio aspektus. Tai yra svarbiausia dėl didžiulio žmogaus poveikio mūsų globalinei ekosistemai. Visi mūsų sprendimai, susiję su žemės naudojimu, kitais resursais, turi tiesioginę įtaką mūsų biosferos sveikatai.
Agroekologija yra ekologinių žemės ūkio procesų nagrinėjimas. Ateityje tai galėtų būti kaip ekologinis ir socialinis pakaitalas iš tiesų nukreipiant žemės ūkį tausojimo keliu. Agroekologija aiškinasi, kaip įmonės kartu integruotai ir pelningai gali didinti ūkio produktyvumą. [1]

Ūkinė žmogaus veikla – didžiulis gamtos pertvarkymo veiksnys. Šios veiklos rezultatas – savitų ekosistemų formavimasis. Tokia savita ekosistema yra ir dirbtinė žemės ūkio ekosistema, atsiradusi dėl kryptingos žmogaus veiklos. Žmogus dirbtiniu būdu kuria laukus, pievas, ganyklas, net stato šiltnamius. Kuriant tokias dirbtinas ekosistemas, panaudojama daug įvairių priemonių: sėjami tik itin produktyvūs augalai, ten, kur yra drėgmės perteklius, melioruojami laukai, jie tręšiami organinėmis ir mineralinėmis trąšomis, pasirenkamas tinkamiausias žemės dirbimo būdas, kartais dirbtiniu būdu laukai drėkinami ir pan.
Kuriant dirbtines ekosistemas, reikia atsižvelgti į specifinius santykius susiklosčiusius tokiose ekosistemose. Ypač svarbu nepamiršti dirvožemio savybių, stengtis apsaugoti jį nuo ardomojo vėjų ir vandens poveikio (erozijos), palaikyti natūralią dirvos struktūrą bei vientisumą, nesunaikinti jame esančių mikroorganizmų ir kitų gyvių.
Dėl vienos rūšies augalų skaičiaus gausumo dideliuose plotuose gali labai pagausėti mintančių šiais augalais vabzdžių, kurių natūraliose ekosistemose būna mažai.
Žmogaus sukurtas ekosistemas reikia nuolat stebėti ir reguliuoti. [1] ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis18.69 KB
Autoriusepsonas
Viso autoriaus darbų29 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPilypavičius
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasAgronomijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Agroekologijos sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Pilypavičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą