Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Luknelės upės slėnio gamtotvarkos planas

Luknelės upės slėnio gamtotvarkos planas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Teritorijos būklės aprašymas ir įvertinimas. Teritorijos padėtis ir ribos. Teritorijos teisinis statusas ir svarba. Teritorijos fizinės - geografinės sąlygos. Klimato ir geologinės ypatybės. Geomorfologinės ypatybės, pagrindinės reljefo formos. Hidrografinės ypatybės. Kraštovaizdžio aprašymas. Teritorijos biologinės ypatybės. Laukinės augalijos ypatybės ir buveinės. Laukinės gyvūnijos ypatybės. Žemės ir gamtos išteklių nuosavybė ir naudojimas. Esamos žemėvaldos. Miško išteklių naudojimo ypatybės. Žmogaus veikla gretimose teritorijose. Teritorijos ekologiniai būklės vertinimo kriterijai. Pažeidžiamumas ir stabilumas. Retumas. Natūralumas ir tipiškumas.įvairovė. Teritorijos padėtis. Socialinis - ekonominis būklės įvertinimas. Gamtotvarkos plano tikslas ir uždaviniai. Stiprybių, silpnybių, galimybių, grėsmių analizė. Gamtotvarkos plano priemonių įgyvendinimo planas. Gamtotvarkos priemonių įgyvendinimo planas. Tvarkymo priemonių lokalizavimas. Gamtotvarkos priemones įgyvendinantys asmenys ir jų funkcijos. Išteklių analizė, lėšų poreikis gamtotvarkos plano priemonėms įgyvendinti. Gamtotvarkos plano tikslinimas ir stebėsena. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Luknelės upės slėnio gamtotvarkos planas – skirtas įvertinti ir apibūdinti saugomos terito-rijos ekologinę būklę, kraštovaizdžio apsaugos ir tvarkymo problemas bei galimybes, saugomų nykstančių augalų gyvūnų ir grybų rūšis, jų buveines taip pat nustatyti teritorijos tvarkymo tikslus, apsaugos priemones bei nustatyti lėšų vykdytojus. Šis klausimas yra labai aktualus, nes jį nagrinėjant galima nustatyti būdus kaip galima išvengti ekologinių problemų šiame regione.
Šis regionas ypatingas tuo, kad jame yra gyvūnų, kurie yra prisitaikę gyvuoti būtent tokioje ekologinėje aplinkoje kokioje jie dabar gyvena. Nėra žinoma kaip stipriai pasikeitus ekologinei pu-siausvyrai gali išnykti šie gyventojai. Norint išlaikyti tokias sąlygas norima kontroliuoti žmogaus veiklą šiame regione: ribojama ūkinė veikla, turizmo plėtra, miško kirtimai. Turint tokį gamtotvarkos planą lengviau realizuoti idėją, nes yra turimi visi realūs problemos sprendimai bei pasakoma kaip naudojant tam tikrus būdus galima jas spręsti.
Darbas yra skirtas tam kad būtų galima išsamiau apžvelgti gamtotvarkos plano galimybių pateikimo tinkamumą įgivendinimui plano. Jis parodo kokios yra ekologinės galimybės išsaugoti ir taip nykstančių gyvūnų bei augalų rūšis, kurie yra įrašyti į raudonąją knygą. Šis planas yra pavyzdys, kuriuo remiantis būtų galima imtis jame nurodytų priemonių saugant upės slėnio biolginę įvairovę. Darbo eigoje yra nurodomi pagrindiniai uždaviniai, kuriais remiantis galima imtis priemonių vykdant Luknelės upės slėnio priežiūros. Gamtotvarkos plane yra nurodomi tikslui pasiekti reikalingi įmonių bei atstovybių pavadinimai. Juos žinant, radus pažeidimų, galima teigti, kad tam tikra atsakinga institucija nepakankamai sąžiningai atliko jai pavestus darbus.
Rašant darbą buvo remiamasi valstybės nutarimu patvirtintais dokumentais, juos apibend-rinant bei analizuojant. Taip pat buvo remiamasi moksline literatūra, kuri pateikė išsamius teiginius apie floros ir faunos padėtį Luknelės upės slėnyje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos kursinis darbas
KategorijaEkologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis2.65 MB
AutoriusnitroLT
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasEglė Zuokaitė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasAplinkos inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lukneles upes slenio gamtotvarkos planas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Eglė Zuokaitė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą