Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Saulės energijos potencialo panaudojimas

Saulės energijos potencialo panaudojimas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: Įrodyti, kad saulės energija yra perspektyvi, informuoti žmones apie saulės energijos panaudojimą Lietuvoje ir pasaulyje. Saulės energija. Lietuvos Saulės energijos ištekliai. Saulės energijos panaudojimas šiluminės energijos gamybai. Saulės energijos potencialas ir panaudojimas Lietuvoje. Saulės energijos panaudojimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Mes pasirinkome šią temą, kadangi, mūsų nuomone, ji yra svarbi ir aktuali. Mes siekiame parodyti, kad atsinaujinantys energijos šaltiniai, tokie kaip saulės energija, yra perspektyvūs ir daug sveikesni mums bei aplinkai.
Tyrimo objektas: saulės energijos jėgainės bei saulės energijos panaudojimo galimybės.
Tikslas: Įrodyti, kad saulės energija yra perspektyvi, informuoti žmones apie saulės energijos panaudojimą Lietuvoje ir pasaulyje.
Tyrimo metodai: mokslo literatūros analizė,sisteminimas ir apibendrinimas.
Referatą sudaro keturios dalys. Pirmoji - Lietuvos saulės energijos ištekliai, antroji - saulės energijos panaudojimas šiluminės energijos gamybai, trečioji - saulės energijos potencialas ir panaudojimas Lietuvoje, ketvirtoji - saulės energijos panaudojimo būdai.
Referatas baigiamas išvadomis iš kurių svarbiausia: Saulė yra praktiškai neišsenkantis energijos šaltinis. Saulės energijos plėtrai Lietuvoje reikalingos tik investicijos, kadangi visa reikiama įranga pagaminama Lietuvoje.

Šioje referato dalyje bus analizuojama Saulės energija ir Lietuvos Saulės energijos ištekliai.
Saulės spindulinė energija yra pats galingiausias atsinaujinančios energijos šaltinis Žemėje. Kaip yra žinoma, teorinis metinis pasaulio saulės energijos potencialas sudaro 900 000 000 TWh. Nepaisant tokio didumo, saulės energijos potencialas elektrai ir šilumai gaminti kol kas mažiausiai naudojamas. Tokia padėtis susiklostė neatsitiktinai: pati saulės energija yra išsisklaidžiusi, silpnai koncentruota, o jos parametrai stochastiškai kinta plačiose ribose priklausomai nuo paros ir metų laiko. Dėl šių priežasčių ankstyvesnių galimybių efektyviai naudoti saulės energiją netgi šilumai gaminti nesusidarė. Saulės energijos gavyba yra brangi, bet labai ekologiška. Norint jos pagaminti, reikia daug saulės šviesos. Elektroniniai prietaisai, vadinamosios saulės baterijos, verčia saulės šviesą elektra. Saulės baterijos tiekia energiją palydovams, namams, automobiliams.
Saulės energiją plačiausiai naudoja – šildo vandenį ir gamina elektros energiją- JAV ir Japonija. Vien joje yra beveik keturi milijonai vandens šildymo kolektorių. Saulės jėgainių pasaulyje gerokai mažiau, nes ne visur tam yra palankios sąlygos, brangi statyba ir įranga. Jėgainių yra JAV, Ispanijoje, Italijoje, Japonijoje ir kitose šalyse. Pavyzdžiui, Izraelis saulės jėgainėse pasigamina apie 5 ( energijos Saulės energija, pasiekianti mūsų žemę, sudaro 2×108 TWh per metus. Metinė vėjo energija dešimt kartų mažesnė - 1,58×107 TWh. Tuo tarpu visų kitų atsinaujinančios energijos šaltinių (vandens, biomasės) energija siekia tik 1,8×103 TWh per metus, t.y. 100 000 kartų mažesnė. Šiuolaikinės pramoninės fotoelektrinės saulės jėgainės, kuriose saulės spindulinė energija tiesiogiai verčiama į elektros energiją, turi 10-15 % efektyvumą. Kadangi Lietuvoje į 1 m2 paviršiaus per metus vidutiniškai krinta 1000 kWh spindulinės saulės energijos, tad iš šio ploto galime gauti 100 kWh energijos per metus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis754.32 KB
Autoriuskic-ee
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasČekanavičius
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Saules energijos potencialo panaudojimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Čekanavičius
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą