Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Atliekų perdirbimas Lietuvoje

Atliekų perdirbimas Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Atliekų surinkimo problemos. Rūšiavimas. Kodėl ir kaip reikia rūšiuoti atliekas? Rūšiavimas Lietuvoje ir pasaulyje. Atliekų perdirbimas ir perdirbimo įrenginiai Perdirbamų atliekų naudojimas. Pavojingos atliekos, jų poveikis gamtai ir žmogui. Atliekų tvarkymas, kaupimo vietos (sąvartynai). Sąvartynai Lietuvoje. Ekonominė nauda. Išvados.

Ištrauka

Atliekų tvarkymo plane yra įvardyti šie atliekų tvarkymo sistemos problemos: atliekų prevencija; gaminių pakartotinis naudojimas; atliekų perdirbimas; kitoks atliekų naudojimas; atliekų šalinimas. Referato objektas – atliekų perdirbimas Lietuvoje.
Atliekų prevencija – pagrindinis atliekų tvarkymo politikos tikslas, tačiau, kaip yra įvardyta Valstybiniame strateginiame atliekų tvarkymo plane, iki šiol padaryta pažanga įgyvendinant šį tikslą yra nepakankama.
Dauguma šių atliekų turi būti tvarkomos naudojant specifines atliekų tvarkymo technologijas. Kai kurios jų panašios į komunalines atliekas, todėl joms tvarkyti naudotinos analogiškos priemonės. Šių atliekų, įskaitant pavojingas gamybos atliekas, tvarkymas yra ūkio subjektų prievolė ir privalo būti įgyvendinama, laikantis bendrųjų atliekų tvarkymo sistemos principų bei bendradarbiaujant su savivaldybių organizuojamomis komunalinių atliekų tvarkymo sistemomis. Gamybos atliekų tvarkymą valstybės mastu reguliuoja aplinkos apsaugos ir kiti normatyviniai dokumentai, atitinkamos taisyklės, techniniai reglamentai ir leidimai.
Dar viena atliekų tvarkymo sistemos problema – tai sąvartynų skaičius. Pardirbamas buitines atliekas privalu rūšiuoti. Nerūšiuotos atliekos keliauja į sąvartynus. Lietuvoje jų daugiau nei 200 ir daugumos įrengimas neatitinka aplinkosaugos reikalavimų, o atliekų tvarkymas kelia grėsmę aplinkai.
Didelė problema, sprendžiant komunalinių atliekų surinkimo gerinimo problemas, yra gyventojų sąmoningumo ir atsakomybės stoka. Brangstant atliekų surinkimo ir tvarkymo paslaugoms, dalis gyventojų ir įmonių bando šių paslaugų atsisakyti ar neteisėtais būdais joms skiriamas išlaidas sumažinti.
Siekis, kad didžioji susidarančių gyventojų atliekų dalis būtų rūšiuojama, yra vienas iš aktualiausių uždavinių atliekų sektoriuje. Nors Nepriklausomybės metais Lietuvoje yra parengta visa eilė atliekų tvarkymo sistemos modernizavimo projektų, skirtas finansavimas ir jie sėkmingai pradėti įgyvendinti, tačiau įgyvendinimo procesas yra ilgalaikis, reikalaujantis ne tik politinių, administracinių ar finansinių priemonių, bet ir esminio visuomenės požiūrio į atliekų tvarkymo būtinybę pasikeitimo, todėl šiuo metu ženklių praktinių rezultatų dar nėra pasiekta.
Restruktūrizuojant Lietuvos Respublikos ūkį, išliko didelė problema – kaip identifikuoti anksčiau susidariusias pavojingų atliekų sankaupas ir užterštas teritorijas ir kaip jas tvarkyti apsaugant aplinką ir žmonių sveikatą nuo taršos pavojaus. Šiuo tikslu dar turi būti sutvarkyta įstatymų bazė ir surasti finansavimo šaltiniai – tiek valstybės, tiek tarptautiniai paramos fondai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis33.8 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Čiegis
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atlieku perdirbimas Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Čiegis
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą