Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Biologinės įvairovės išsaugojimo strategija

Biologinės įvairovės išsaugojimo strategija

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Referate apžvelgti pagrindiniai nacionaliniai ir tarptautiniai teisės aktai, reglamentuojantys biologinės įvairovės apsaugą. Biologinės įvairovės sąvoka ir svarba Biologinė įvairovė nyksta. Biologinės įvairovės išsaugojimo strategija Europos Sąjungoje (ES). Natura 2000. Kas yra cities? Biologinės įvairovės išsaugojimo strategija Lietuvoje. Lietuvos Respublikos (LR) įstatymai, susiję su nykstančių gyvūnų ir augalų rūšių apsauga. Išvados.

Ištrauka

Vienas iš svarbiausių aplinkosaugos teisės tikslų yra biologinės įvairovės, kuri pripažįstama neįkainojama visos žmonijos vertybe, išsaugojimas. Dėl vis didėjančio žmogaus kišimosi į natūralią aplinką, gamtinius procesus yra keičiamos ar net visiškai sunaikinamos natūralios ekosistemos, to rezultatas – nyksta ar yra didelis pavojus, kad išnyks daugelis laukinių gyvūnų ar augalų rūšių. Todėl daugumoje pasaulio valstybių daug dėmesio skiriama kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės apsaugai.
Lietuvoje gamtos apsauga puoselėjama nuo seno. Neturėdama išvystytos pramonės, turtingų gamtinių iškasenų klodų, Lietuva vis dėl to gali didžiuotis išsaugota ir žmogaus nesugriauta gamta. Kraštas esti turtingas biologinės įvairovės, urbanizacijos nesugadintų vaizdingų kraštovaizdžių, kurių vertingiausi yra paskelbti saugomomis teritorijomis. Gamtos saugojimo tradicijos Lietuvoje siekia gilią senovę. Dar viduramžiais Lietuvoje augo šventosios girios, kuriose drausta kirsti medžius, medžioti, daryti takus ir net lankytis. Valstybinių draustinių tinklas pradėjo formuotis tik nuo 1960 m., kai beveik 135 tūkst. ha plote buvo įsteigtas 91 draustinis. Taip buvo padėtas tvirtas pagrindas saugomoms teritorijoms.
Referate apžvelgsiu pagrindinius nacionalinius ir tarptautinius teisės aktus, reglamentuojančius biologinės įvairovės apsaugą. Daugiau dėmesio skirsiu ES ir nacionalinių teisės aktų sąveikai ir su ja susijusiomis problemomis.

Biologinė įvairovė – reiškia visų gyvų organizmų, įskaitant, šalia kitų, antžemines, jūros ir kitų vandenų ekosistemas ir ekologinius kompleksus, kurių dalis jie yra; ši sąvoka jungia rūšių, tarprūšinę ir ekosistemų įvairovę.
Biologinės įvairovės indeksai dažnai taikomi apibūdinti ir ekosistemų būklę, kurios turi lemiamą poveikį jau ir visai žmonijai, jos gyvenamajai aplinkai, pasaulio socialinei ekonominei raidai.
Biologinė įvairovė - daugiardė atskirų, bet susietų lygmenų struktūra apimanti :
A. molekulinį/genetinį;
B. atskirų rūšių – jų populiacijų;
C. biotopų/buveinių/ekosistemų ir aukštesnių regioninių lygmenis.
Biosferoje gali dar egzistuoti nuo 10 iki 30 ir/ar net iki 111 mln. mums dar nežinomų biologinės įvairovės atstovų – tai, dar iki 80 proc. lig šiolei mums nežinomų rūšių.
JAV šiandien užregistruota apie 204 000 augalų irgyvūnų rūšių, kurios sudaro apie 8 proc. visos šiandien pasaulyje žinomos biologinės įvairovės (tačiau ,ekspertų teigimu, JAV teritorijoje tikrasis gyvenančių rūšių skaičius gali būti nuo 400 000 iki 600 000 rūšių).
Lietuvoje užregistruotų rūšių skaičius tesudaro vos 1,5 proc. nuo visos pasaulyje užregistruotos biologinės įvairovės.
Biologinės įvairovės svarba:
Biologinė įvairovė Žemėje susiformavo per milijonus metų.
Ji skatina įvairių gamtinių sistemų egzistavimą, jų produktyvumą.
Biologinė įvairovė yra pagrindas žmonijai ir kitoms gyvybės formoms išgyventi.
Biologinė įvairovė skurdėja dėl žmogaus ūkinės veiklos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis24.7 KB
AutoriusJustina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasI. Daugėlienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Biologines ivairoves issaugojimo strategija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • I. Daugėlienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą