Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Ekologiniai veiksniai, lemiantys miško medžių derėjimą ir sėklų barstymą

Ekologiniai veiksniai, lemiantys miško medžių derėjimą ir sėklų barstymą

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Ekologiniai veiksniai, lemiantys medžių derėjimą. Klimatiniai veiksniai. Edafiniai veiksniai. Topografiniai veiksniai. Biotiniai veiksniai. Derėjimas stimuluojamas. Veiksniai, lemiantys sėklų barstymą.

Ištrauka

Visi medžiai dauginasi sėklomis, o kai kurie ir vegetatyviškai. Sėklomis besidauginantys medžiai paveldi tėvines savybes, esti gyvibingesni, plastiškesni, labiau prisitaikantys. Iš sėklų išaugę hibridiniai medžiai augimo sparta ir matmenimis neretai pralenkia tėvines rūšis. Vegetatyviniai palikuonys, išskyrus dirbtinės hibridizacijas atvejus, išauga tokie patys, kaip tėviniai augalai.
Sėklomis besidauginančių augalų svarbesni periodai yra šie: generatyvinių pumpurų formavimas, žydėjimas, vaisių bei sėklų mezgimas, nokimas ir byrėjimas. Derliaus gausumas ir sėklų kokybė priklauso nuo medžio išsivystimo ir būklės, taip pat nuo ekologinių veiksnių.
Veiksniai, lementys miško medžių derėjimą ir barstymą yra labai svarbūs, nes nuo to priklauso sekančio medyno savybės. Tai yra tankumas, pasklydimas, genetinės savybės. Kita vertus, medžių ir krūmų derėjimas gali turėti įtakos jų vaisiais mintančių paukščių ir gyvūnų populiacijų gausai bei gyvibingumui.
Derėjimo intensyvumas priklauso nuo augalo biologinių (įgimtų) savybių ir ekologinių (aplinkos sąlygų) veiksnių. Augalų biologines savybes lemia jų paveldimumas, lytis, amžius, fiziologinė būklė, reakcija į aplinką, žiedadulkių ir sėklapradžių pradinis gyvibingumas. O aplinkos sąlygas – klimatas, jo meteorologiniai bei biogeocenoziniai veiksniai.

Ekologiniais veiksmais laikomi aplinkos veiksniai, kurie tiesiogiai ar per kitus veiksnius daro įtaką augalų augimui ir vystimuisi ir be kurių augalų gyvybė būtų neįmanoma. Ekologiniai veiksniai skirstomi į:
klimatiniai
edafiniai
topografiniai
biotiniai
Skirtingų ekologinių veiksnių įtaka augalų gyvenimui yra nevienoda. Jie vienodai veikia ir skirtingose vystimosi fazėse. Ekologinių veiksnių poveikis augalijai yra kompleksinis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis66.77 KB
Autoriuslinuokle
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasSakalas
Švietimo institucijaVilkijos žemės ūkio mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekologiniai veiksniai lemiantys misko medziu derejima ir seklu barstyma [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilkijos žemės ūkio mokykla / 5 Klasė/kursas
  • Sakalas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą