Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Europos Sąjungos (ES) aplinkos apsaugos politika

Europos Sąjungos (ES) aplinkos apsaugos politika

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – pateikti išsamią informaciją apie ES aplinkosaugos politiką. Aplinkosaugos politikos formavimas. Europos Sąjungos aplinkos generalinis direktoratas. Europos Bendrijos Aplinkos apsaugos veiksmų programos ir jų svarba aplinkosaugoje. Europos Sąjungos gamtos ir biologinės įvairovės apsaugos politika. Europos Sąjungos atliekų tvarkymo politika. Europos Sąjungos vandens apsaugos politika. Europos Sąjungos oro apsaugos politika. Aplinkosaugos politikos vieta Europos Sąjungos (ES) struktūroje. Europos aplinkosaugos politikos tikslai ir principai.

Ištrauka

Aplinkosauga yra labai svarbi politikos dalis visame Europos Sąjungos politikos kontekste. Tai "jauna" sritis palyginus su transporto politika, žemės ūkio ar prekybos srityse (Vikipedia 2009).
Europos Sąjungos aplinkosaugos sektorius yra viena sudėtingiausių jos sričių. Mums, kaip Europos Sąjungos narės piliečiams labai svarbu žinoti Europos Sąjungos aplinkosaugos reikalavimus ir šių reikalavimų įgyvendinimo rezultatus nacionaliniu ir vietos atžvilgiu.
Aplinkosaugos politika - tai bet kokie vyriausybės prevenciniai veiksmai dėl žmonių neigiamos aplinkai veiklos mažinimo. Ilgą laiką technikos ir mokslo pasiekimai bei visa civilizacijos pažanga buvo plėtojami viena kryptimi. Žmogus nenorėjo ir nesugebėjo priimti silpnų gamtos signalų apie joje vykstančius pokyčius. Tik tada, kai tie pokyčiai įgavo negrįžtamąjį pobūdį, buvo atkreiptas dėmesys į aplinkos apsaugą.
Pastariesiems dešimtmečiams yra būdingi rimti visuomenės požiūrio į gamtą ir jos apsaugą pokyčiai bei esminis susiformavusių vertybių perkainojimas. Anksčiau gamtosaugininkai daugiausia dėmesio skirdavo atskirų nykstančių rūšių ir individų apsaugai, tačiau padidėjus aplinkos teršimui ir gamtos išteklių naudojimui, palaipsniui pereita prie kokybiškos, naujos aplinkos apsaugos strategijos (Gražulevičienė 2004).
Aplinkos apsauga yra viena iš pirmaeilių žmonių veiklų. Saugodamas aplinką, saugai žmogų, tuo pačiu palieki švarią aplinką ateities kartoms. Aplinkosauga yra sudėtinga veikla, susidedanti iš daugybės grandžių, kurias reikia tinkamai valdyti. Valdymo procesas susideda iš politikos formavimo, planavimo, įgyvendinimo ir proceso kontrolės. Aplinkosaugos politika yra ta pirminė grandis, nuo kurios ir prasideda reali aplinkosauga. Tinkamai suformuluota politika įgalina sėkmingiau ir efektyviau įgyvendinti praktinius sprendimus. Pagrindinis dėmesys turi būti skiriamas Europos Sąjungos aplinkosaugos politikai. Tai ypač svarbu dabar, kai Lietuva jau yra jos narė (Aušrys Balevičius ir kt. 2007).

Mano darbo tikslas – pateikti išsamią informaciją apie ES aplinkosaugos politiką.
Darbo uždaviniai:
1) Aptarti Europos Sąjungos aplinkosaugos politikos raidą;
2) Apžvelgti Europos Sąjungos aplinkosaugos valdymo bendruosius sektorius;
3) Susipažinti su Europos Sąjungos atliekų tvarkymo politika;
4) Aptarti Europos Sąjungos gamtos ir biologinės apsaugos apsaugos politiką;
5) Apžvelgti Europos Sąjungos vandens, oro apsaugos politika.

Aplinkosaugos politikos formavimas
Iki 1972 metų aplinkos apsauga dar niekada nebuvo tapusi pagrindiniu bendrijos politikos komponentu - tai buvo aukščiausio lygio valstybės ir vyriausybės vadovų susitikimo Paryžiuje, kuris įvyko ryšium su Stokholmo aplinkos konferencija, rezultatas. Nuo to laiko Taryba išleido penkias veiklos programas. Nors šios programos nepateikia įstatymų nustatyto pagrindo bendrijos aplinkosaugos nuostatams, tačiau jos vis dėlto formuoja politikos tikslus, o tai duoda akstiną planavimui, prioritetų nustatymui bei pabrėžia aplinkos svarbą aukštesniame kontekste (Lietuvos verslo darbdavių konfederacija 2001).
Iki septintojo dešimtmečio pabaigos nė viena Europos šalis neturėjo aiškiai apibrėžtos aplinkos politikos. Tačiau per pastaruosius 30 metų buvo pasiekta nemažos pažangos kuriant plačią aplinkos kontrolės sistemą Europos Sąjungoje. Dabar aplinkos politika apima platų klausimų ratą – nuo triukšmo iki atliekų prevencijos, nuo chemikalų iki oro dalelių, nuo maudyklių vandens iki ES masto tinklo kovai su aplinkos katastrofoms, tokiomis kaip naftos išsiliejimai ar miškų gaisrai (Aplinkos politikos formavimas 2009).
Aplinkosaugos politika – pozicija ir viešas deklaravimas apie aplinkosaugos tikslų ir uždavinių įgyvendinimą, t.y. Žemės ir jos gelmių, oro, vandens, biologinės įvairovės ir pan. apsaugos, gamtinių išteklių subalansuoto naudojimo, pramonės bei kitos taršos prevencijos ir mažinimo, atliekų tvarkymo bei kitose srityse (Aušrys Balevičius ir kt. 2007). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis101.37 KB
AutoriusJevgenij
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas9
Mokytojas/DėstytojasJustyna Kozlovska
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasAplinkos inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos aplinkos apsaugos politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 9 Klasė/kursas
  • Justyna Kozlovska
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą