Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Vandens gerinimo įrenginiai (2)

Vandens gerinimo įrenginiai (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Vandens gerinimo įrenginių komplekso skaičiuojamojo našumo nustatymas. Vandens gerinimo įrenginių komplekso technologinės schemos parinkimas. Greitieji filtrai. Filtrų praplovimas. Vandens dezinfekavimas. Greitųjų filtrų skaičiavimai. Filtrų ploto skaičiavimas. Filtrų skaičiaus parinkimas. Vieno filtro ploto skaičiavimas. Vandens surinkimo latakų išdėstymas, filtro aukščio skaičiavimas. Filtrų plovimo vanduo. Filtrų plovimui reikalingo vandens kiekio skaičiavimas. Pjovimo vandens būtino slėgio nustatymas. Vamzdynų skersmenų parinkimas. Vandens rezervuarų skaičiavimas. Vandens dezinfekavimo įrenginių skaičiavimas. Vandens gerinimo įrenginių komplekso aukščių schemos sudarymas. Išvada.

Ištrauka

Pagal pateiktus projektinius duomenis projektuosiu vandens gerinimo įrenginius gyvenvietėje, jau turinčioje centralizuotą vandentiekį. Gyventojų maksimalus geriamo vandens poreikis 7000 m3/d. Gyventojai suvartoja 80 % vandens kiekio, paduodamo į gyvenvietę. Gyvenvietei vanduo bus tiekiamas iš giluminių gręžinių.
Vandens ruošyklos statybai parinkta teritorija, kurios žemės paviršiaus altitudės yra A-90, B-98, C-94.
Vartotojams paduodamo vandens kokybė turi atitikti HN 24:2003 reikalavimus. Higienos normoje leidžiamas amonio kiekis 0,50 mg/l, o iš gręžinio paduodamo amonio kiekis 0,30 mg/l. Pagal HN 24:2003 leidžiamas geležies kiekis negali viršyti 0,20 mg/l, o iš gręžinio pumpuojamame vandenyje yra 0,90 mg/l. Leistinas mangano kiekis yra 0,05 mg/l, o iš gręžinio paduodamajame vandenyje yra 0,02 mg/l. Leidžiamas chlorido kiekis yra 250 mg/l, gaunamame vandenyje yra 200 mg/l. Nitratų yra leidžiama iki 50 mg/l, kur iš gręžinio pumpuojamame vandenyje yra 3 mg/l. Leidžiamas nitritų kiekis 0,50 mg/l, o gręžinio vandenyje randama 0,02 mg/l. Vandens pH 7,5, vandenilio sulfidas – 0,5 mg/l. todėl jis atitinka HN 24:2003.
Žalio vandens kokybiniai rodikliai neatitinka higienos normų reikalavimų. Higienos normų reikalavimai taikomi vandeniui, kuris teka iš vartotojo čiaupo, todėl reikia atsižvelgti į tai, kad iki vartotojo vanduo tekės ilgu magistraliniu ir skirstomuoju tinklu. Šio vandentiekio tinklo kokybė prasta, galimas vandens kokybės blogėjimas, todėl vandens gerinimo įrenginiuose bus siekiama vandenį išvalyti iki geresnių rodiklių negu reikalauja higienos norma.
Kad vartotojams tiekiamo vandens kokybiniai rodikliai atitiktų HN 24:2003 reikalavimus, tam kad būtų pašalintas vandenilio sulfidas, bus projektuojama atvirieji filtrai.

Projektuojamų vandens gerinimo įrenginių komplekso našumą nustato vandens kiekio poreikis ir būtina vandens kiekio atsarga.
Centralizuotos vandens tiekimo sistemos, pagal vartotojų aprūpinimą vandeniu, skirstomos į tris kategorijas [3]:
II kategorija – leidžiamas tas pats vandens tiekimo sumažinimas, kaip ir I kategorijai. Vandens tiekimo sumažinimas neturi tęstis ilgiau 10 parų. Vandens tiekimo nutraukimas arba tiekimo sumažinimas daugiau nurodytos ribos galimas tik tam laikotarpiui, kuris reikalingas sugedusių ir rezervinių elementų prijungimui arba remontui, bet neilgiau 6 val.;
II-os kategorijos vandens sistemos elementai, kurių gedimas nutrauktų vandens tiekimą gaisrui gesinti, priskiriami I kategorijai.
Vandens atsarga būtina gaisrų gesinimui, technologinės įrangos išjungimo atveju dėl remonto, profilaktikos ar filtrų plovimo, vandens suvartojimo netolygumui kompensuoti ir avariniais atvejais, kai reikalingas didesnis vandens kiekis dėl gedimo skirstomajame tinkle. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis51.17 KB
AutoriusKotryna
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasSimutis
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vandens gerinimo irenginiai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Simutis
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą