Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Pingvinų įvairovė ir paplitimas

Pingvinų įvairovė ir paplitimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Būris. Pingvinai (Sphenisciformes).Šeima. Pingvininiai (Spheniscidae). Gentis. Aptenodytes. Karališkasis pingvinas (Aptenodytes patagonicus). Imperatoriškasis pingvinas (Apdenodytes forsteri). Gentis. Pygoscelis. Pygoscelis papua. Adelės pingvinas (Pygoscelis adeliae). Antarktinis pingvinas (Pygoscelis antarctica). Gentis. Eudyptes. Eudyptes pachyrhynchus. Eudyptes robustus. Tiesusis-skiauterėtasis pingvinas (Eudyptes sclateri). Eudyptes chrysocome. Šlėgelio pingvinas (Eudyptes schlegeli). Auksaplaukis pingvinas (Eudyptes chrysolophus). Gentis. Megadyptes. Geltonakis pingvinas (Megadyptes antipodes). Gentis. Eudyptula. Mažasis pingvinas (Eudyptula minor). Gentis. Spheniscus. Akiniuotasis pingvinas (Spheniscus demersus). Humbolto pingvinas (Spheniscus humboldti). Magelaninis pingvinas (Spheniscus magellanicus). Galapagų pingvinas (Spheniscus mendiculus). Išvados.

Ištrauka

Pingvinai (Sphenisciformes) – paukščių (Aves) būrys. Šiam būriui priklauso vienintelė šeima (Spheniscidae) (del Hoyo at al,1992).
"Pingvino" vardas iš tikrųjų kilo, supainiojus su kita paukščio rūšimi – Didžiąja alka (Alca impennis), panašios spalvos, bet visiškai nesusijusia, kuri buvo gausi Šiaurės Atlante (del Hoyo at al,1992).
Pingvinai iš savo protėvių paveldėjo skrydžio galią, bet jų vystymosi energija sukoncentruota ties prisitaikymu amfibiniam gyvenimo būdui. Jie suprantama atsirado kažkur Pietų pusrutulyje, bet nėra žinoma kur tiksliai. Atrodo, jų artimiausi giminaičiai yra narai (Gaviiformes) ir audrašaukliai ir sąjungininkai (Procellariiformes), nors jokia fosilija nebuvo dar surasta, kuri patvirtintų šį giminingumą. Atlikti DNR tyrimai patvirtina panašumus su fregatos paukščiais (Fregatidae) (del Hoyo at al,1992).
Pirmieji pingvinų fosilijų likučiai surasti Naujojoje Zelandijoje apie 1859 metus ir rūšis pavadinta Palaeeudyptes antarcticus (T.H.Huxley). Taip pat dar daug fosilijų atrasta Australijoje, Pietų Amerikoje, įvairiose Antarkties ir Subantarkties salose, o vėliau ir Pietų Afrikoje (del Hoyo at al,1992).
Šiuo metu pasaulyje yra žinoma 17 pingvinų rūšių, kurios priklauso 6 šeimom. Visos rūšys iš tikrųjų yra ganėtinai panašios, ir struktūra ir spalva (Howard L,2003).
Pingvinai - Pietų pusrutulio jūriniai ar pakrantės gyventojai. Antarktinio ir Subantarktinio Pietų ašigalio pingvinai randami jūroje, pakrantėse ar plūduriuojančiame ledyne. Rūšis arčiausiai pusiaujo apgyvendina jūrinius pakrantės vandenis ir dauginasi pakrantėje ar miške (del Hoyo at al,1992). Vieni daugiausia gyvena šaltuose poliarinėse ir subpoliarinėse vandenynų salose, kiti tropinėse ar subtropinėse, dar kiti užima šiltus ir šaltus vandenis. Kai kurios rūšys sėslios, kitoms būdingos reguliarios sezoninės migracijos (Howard L,2003).
Pingvinai yra labai specializuota jūrinių paukščių grupė. Jų sparnai yra virtę plaukmenimis. Pingvinai yra vidutiniai lyginant su dideliais paukščiais (1-40 kg; 40-115 cm). Jie gyvena nuo 7 iki 20 metų, kaikurie ir ilgiau (del Hoyo at al,1992).
Nuo gilios senovės pingvinai medžiojami. Jų kiaušiniai buvo renkami maistui ar kolekcijoms, iš poodinių sluoksnių išgaunamas aliejus, guanas (paukščių išmatos, praturtintos azotu) naudojamas kaip trąša, iš odos gaminami drabužiai, rankinės ir kita (del Hoyo at al,1992).
Zoologijos sodai atlieka svarbų vaidmenį pingvinų populiarinime. Šis populiarumas skatina turizmą į Antarktidą ir Subantarkties pusrutulį. Organizuojamos kelionės aplankyti pingvinų kolonijas. Didelis žmonių skaičius kelia didelį triukšmą ir turi rimtus padarinius pingvinų populiacijoms (del Hoyo at al,1992).
Visos pingvinų rūšys yra teisiškai saugomos įstatymų. 3 iš jų laikomos nykstančiomis rūšimis (del Hoyo at al,1992). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai41 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis237.62 KB
AutoriusJelena21
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJelena Kločiok
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pingvinu ivairove ir paplitimas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Jelena Kločiok
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą