Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Nuotekų valymas aktyviuoju dumblu ir nuotekų valymo įrenginiai

Nuotekų valymas aktyviuoju dumblu ir nuotekų valymo įrenginiai

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: susipažinti su nuotekų valymu aktyviuoju dumblu ir tam skirtais įrenginiais. Biologinis nuotekų valymas. Biologinio valymo aktyviuoju dumblu principai. aktyviojo dumblo mikroorganizmų augimo fazės. Aktyviojo dumblo apdorojimas. Dumblo pūdymas metano tankuose. Aerobinė dumblo stabilizacija. Nuotekų dumblo sausinimas vakuuminiais filtrais. Nuotekų dumblo sausinimas centrifugomis. Bereagenčiu būdu paruošto dumblo panaudojimo galimybės. Nuotekų valymo įrenginiai. Cikloninis smėlio separatorius. Anaerobinio dumblo fermentatorius. Nuotekų valymo teisinis reglamentavimas. Išvados.

Ištrauka

Požeminis vanduo Lietuvoje yra svarbiausias geriamojo vandens šaltinis, todėl jį būtina taupyti ir saugoti nuo užteršimo. Vienas galimų požeminio vandens užteršimo atvejų — intensyvus vandens šaltinio naudojimas. Žemėj ant vandeningo sluoksnio slėgiui, lygiui, į žemesnius sluoksnius suteka požeminis vanduo iš kitų sluoksnių, kartu galintis atnešti ir teršalų. Požeminis vanduo aptinkamas žemiau už aeracijos zoną. Lietuvoje aeracijos zona yra 1-20 m storio. Kur požeminis vanduo yra arčiau žemės paviršiaus, jo ir paviršinio vandens ribos gali susilieti. Gruntinio ir požeminio van¬dens sluoksnių atsparumas teršimo poveikiui nemažai priklauso nuo požeminio vandens taršos barjerų: fizinio, cheminio ir hidrodinaminio.
Gruntinį ir požeminį vandenį teršia netvarkingos pramoninių ir komunalinių atliekų kaupimo vietos; trąšos, pesticidai ir kitos cheminės medžiagos; užterštų teritorijų paviršinis vanduo, besifiltruojantis per dirvožemį; užteršti atmosferos krituliai; netinkamas pramonės atliekų saugojimas ir pan.
Svarbūs požeminio vandens taršos šaltinių dydis ir forma. Pagal tai taršos šaltiniai skirstomi į taškinius — tai atliekų sankaupos, naftos saugyklos ir pan.; linijinius - užteršto vandens kanalai, grioviai, nesandarūs vamzdynai ir pan.; regioniniai — užteršta atmosfera, urbanizuotos teritorijos ir kt. Todėl turime stengtis kuo mažiau teršti vandeni. Todėl turime valyti nuotekas kad neterštume požeminių vandenų be kuriu negalėtume išgyventi.
Darbo tikslas:
Susipažinti su nuotekų valymu aktyviuoju dumblu ir tam skirtais įrenginiais.
Darbo uždaviniai:
Išanalizuoti biologinį nuotekų valymą.
Išanalizuoti aktyviojo dumblo padorojimą.
Susipažinti su bereagenčiu būdu paruosto dumblo panaudojimo galimybės.
Susipažinti su nuotekų valymo įrenginiais.
Išnagrinėti nuotekų valymo teisinį reglamentavimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis59.99 KB
Autoriusurteja
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasI. Jakštonienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuoteku valymas aktyviuoju dumblu ir nuoteku valymo irenginiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2010-05-06 IP: 82.135.208.61
    Zilis sako

    Darbas tai gana skystokai padarytas. Jau geriau isvis nerasyt apie dumblo apdorojima, nei remtis visiskai pasenusiais literaturinias saltiniais.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • I. Jakštonienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą