Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Klaipėdos miesto savivaldybė

Klaipėdos miesto savivaldybė

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Savivaldybės socialinės ekonominės raidos tendencijos. Bendro vidaus produkto (BVP) dinamika apskrityje. Biudžetų struktūros dinamika. Įmonių skaičiaus ir struktūros dinamika pagal ekonominės veiklos rūšis. Užimtumo situacija savivaldybėje. Tarptautinės prekybos apimtis. Aplinkosaugos situacija ir problemos Klaipėdos miesto savivaldybėje. Išvados.

Ištrauka

Klaipėda – tai trečias pagal dydį Lietuvos miestas, išsidėstęs Vakarinėje Lietuvos dalyje. Miestas užima labai patogią geografinę padėtį Baltijos jūros regione. Tai neužšąlantis uostas prie jūros ir Kuršių marių ir esantis visai netoli kitų Baltijos jūros uostų - Kaliningrado (Rusijoje) ir Rygos (Latvijoje). Tačiau kažin ar galima teigti, jog tai pats nešvariausias, labiausiai užterštas miestas visoje Lietuvoje.
Aplinkos apsauga šiais laikas yra itin opi problema. Aplinkos būklė yra vienas svarbiausių veiksnių, veikiančių žmogaus socialinę raidą, ekologinį saugumą ir valstybės patikimos plėtros perspektyvą.
Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas Aplinkos apsaugos įstatymo pagrindu vykdė valstybinę aplinkos apsaugą, gamtos išteklių naudojimo valdymą bei kontrolę Klaipėdos apskrityje, Tauragės rajone, Šilalės rajone, Pagėgių savivaldybėje, Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, Kuršių mariose, o taip pat Lietuvos Respublikos Baltijos jūros teritoriniuose vandenyse ir ekonominėje zonoje. Kontroliuojamos sausumos teritorijos plotas 8111 tūkst.km2, o tai yra (12,42% bendro šalies ploto). Kontroliuojamoje teritorijoje gyvena apie 504,4 tūkst. gyventojų arba 14% bendro šalies gyventojų skaičiaus.
Šio darbo tikslas – apžvelgti Klaipėdos miesto padėtį Lietuvoje, jos ekonominę ir aplinkosauginę raidą.
Gyventojai yra svarbiausia prielaida ekonominiam regiono vystymuisi. Jų dėka formuojasi vartojimo ir užimtumo poreikis, ko pasekoje formuojama pridėtinė vertė – prasideda regiono ekonominė – socialinė raida. Todėl natūralu, kad didelį gyventojų skaičių turintys regionai yra ekonomiškai stipresni už mažą gyventojų skaičių turinčius regionus.

Atlikus gyventojų skaičiaus palyginamąją analizę Klaipėdos apskrityje, pastebime, kad daugiausiai gyventojų gyvena Klaipėdos miesto savivaldybėje (184684 gyv.), o mažiausiai Neringos savivaldybėje (3369 gyv.). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis65.32 KB
Autoriusshaule
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasAplinkos inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Klaipedos miesto savivaldybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą