Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Oro tarša Lietuvoje (3)

Oro tarša Lietuvoje (3)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Oro būklė ir tarša. Oro taršos šaltiniai Lietuvoje. Oro apsauga Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Per pastaruosius keletą dešimtmečių oro užterštumas visame pasaulyje labai išaugo, nes pasaulis labai supramonėjo, dabar į orą išleidžiama daugybė cheminių medžiagų ir kitų teršalų. Tą užterštumą, kaip žinoma, įtakojo technikos vystimasis ir įvairūs kiti faktoriai, tokie kaip gamyklų naudojami chemikalai, įvairios neekologiškos elektrinės, didelis automobilių pagausėjimas ir t.t. Dėl to visame pasaulyje jau yra įsteigta daug organizacijų, besirūpinančių žemės ekologija.
Orą daugiausia teršia žmogus. Miestų ir pramonės rajonų užterštame ore kur kas daugiau retesnių dujų, kurių švariame ore esama tik pėdsakų arba visai nėra. Kai priemaišų daug, atmosfera darosi drumsta, patamsėja, blogiau permatoma. Užterštu oru nemalonu kvėpuoti, neretai jis būna netgi kenksmingas bet kokiai gyvybei. Žmogaus sveikatai kenkia užteršta aplinka, taip pat nereiktų pamiršti, kad yra ir netiesioginė žala – mažėja augalų derlingumas, genda įvairūs daiktai.
Lietuva neišimtis nuo kitų pasaulio valstybių, ji taip pat turi didelių problemų susijusių su oro tarša. Lietuvos aplinkos apsaugos problemos - tai paviršinių ir požeminių vandenų, oro bei dirvožemio tarša, pavojingų atliekų susidarymas. Tai ir kraštovaizdžio bei biologinės įvairovės mažėjimas, neracionalus gamtinių išteklių naudojimas. Kai kurios iš šių problemų yra sunkiau sprendžiamos, kitos - lengviau.
Dabartinės Lietuvos aplinkos apsaugos pagrindinis tikslas - užtikrinti subalansuotą šalies vystimąsi, išlaikant sveiką gamtinę aplinką, išsaugant kraštovaizdžio ir biologinę įvairovę optimizuojant gamtos naudą. Šioje aplinkos apsaugos strategijoje prioritetas suteiktas vandens ir oro problemoms išspręsti, reikiamą dėmesį skiriant visiems vandens ir oro apsaugos tikslams bei prioritetiniams tikslams kitose aplinkosaugos srityse.
Svarbiausias oro teršimo šaltinis – iškastinio kuro degimas. Pagrindinis atmosferos taršos šaltinis Lietuvoje yra autotransportas, kuris į aplinka išmeta apie 350 tūkst. tonų įvairių teršalų. Daugiausia teršalų į atmosfera išmeta chemijos ir naftos perdirbimo bei statybinių medžiagų pramonės įmonės.
Oro tarša kenkia žmonių sveikatai ir aplinkai. Švaresnio oro poreikis pripažįstamas jau keletą dešimtmečių, imamasi veiksmų nacionaliniu ir ES lygiu bei aktyviai dalyvaujama tarptautinėse konvencijose. ES veiksmai daugiausia buvo skirti sumažinti didelių kurą deginančių įrenginių ir mobilių šaltinių išmetami teršalai, pagerinta kuro kokybė, o aplinkos apsaugos reikalavimai integruoti į transporto ir energetikos sektorius.
Pagrindinis rašto darbo tikslas remiantis moksline literatūra aptarti oro būklę ir jos taršą Lietuvoje, kokios oro taršos priežastys ir kaip jos skirstomos, apžvelgti esamus oro taršos šaltinius ir pateikti minimaliai kokia yra dabar situacija Lietuvoje, bei išanalizuoti pasekmes ir kas yra daroma (nedaroma), kad jų būtų išvengta? ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.65 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasM. Suchockytė
Švietimo institucijaKolpingo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Oro tarsa Lietuvoje (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kolpingo kolegija / 2 Klasė/kursas
  • M. Suchockytė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą