Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Žmogaus aplinkos ir sveikatos tarpusavio ryšys

Žmogaus aplinkos ir sveikatos tarpusavio ryšys

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Sveikatos samprata. Aplinkos veiksniai kurie labiausiai įtakoja mūsų sveikatą. Biologiniai ir ergonominiai veiksniai. Darbo aplinka. Cheminiai veiksniai. Oro taršos poveikis sveikatai. Fizikiniai veiksniai. Triukšmo poveikis. Kompiuterio poveikis sveikatai. Mobiliojo telefono poveikis. Psichologiniai veiksniai. Socialiniai veiksniai. Meteorologiniai faktoriai. Žmogaus poveikis gamtai. Išvados.

Ištrauka

Mokslinėje literatūroje skelbiama vis daugiau duomenų apie egzistuojantį priklausomumą tarp kenksmingų aplinkos veiksnių ir žmonių sveikatos. Šiandien nėra vienareikšmio atsakymo, kodėl vieni asmenys suserga, o kiti ne. metais PSO paskelbė tokį sveikatos apibūdinimą: ,,Sveikata, kaip atskiras individas ar grupė, sugeba iš vienos pusės, įgyvendinti savo tikslus ir patenkinti poreikius, iš kitos pusės, pakeisti ir suvaldyti aplinką. Todėl sveikata yra kasdienio gyvenimo šaltinis, o ne gyvenimo tikslas; tai teigiama sąvoka, apimanti ir socialinius, ir asmeninius išteklius, ir fizines galimybes".
Šis apibrėžimas pripažįsta visapusišką sveikatos pobūdį ir tvirtina, kad nesant tam tikrų sąlygų žmonės negali būti sveiki. Pasak V. Dulskienės ir R. Gražulevičienės, gera sveikata padeda žmonėms gyventi pilnavertį gyvenimą. Gyvenimas - tai ne tik egzistavimas, tai nuolatinis augimas ir keitimasis socialinių, ekonominių, psichologinių, emocinių ir dvasinių, fizinių ir intelektualinių gyvenimo aspektų atžvilgiu.
Sveikata nėra objektyvi realybė, kurią galima padauginti ar pardavinėti. Daugelis žmonių įvairiai supranta šį terminą ir ilgainiui požiūris į sveikatą gali keistis. Sveikata yra didelė vertybė. Anot K. Barrett ir Ed. R. Rogers, pagrindiniai žmonių sveikatą lemiantys veiksniai yra aplinkos, gyvensenos ir genetiniai. Aplinkos veiksnių poveikis sveikatai sudaro apie 50%, gyvensenos veiksniams tenka 35%, likusią dalį sudaro genetiniai ir kiti veiksniai. Sveikatai pakenkti galintys pavojingi aplinkos veiksniai skirstomi į biologinius, cheminius, fizikinius, socialinius ir psichologinius. Pagrindiniai cheminiai ir fizikiniai veiksniai yra aplinkos oro, vandens, dirvožemio tarša, padidintas aplinkos triukšmas, vibracija, spinduliuotė, kurie ypač aktualūs miesto gyvenamojoje aplinkoje. Pastovi žmogaus sveikatos ir išlikimo sąlyga priklauso ne tik nuo aplinkos išteklių (oro, vandens, maisto, būsto), bet ir nuo klimato, socialinių bei ekonominių sąlygų.
Aplinka yra sudėtinga ir įvairialypė sąvoka. Kadangi ji klasifikuojama į 3 grupes: darbo, socialinę ir gamtinę, tai žmogaus sveikatą lemia daugelis veiksnių. Šie veiksniai sukelia įvairiausius negalavimus, sutrikimus ar ligas, kaip žmogaus nervų sistemos ir psichikos, raumenų ir kaulų sistemos sutrikimus, kvėpavimo sistemos ligas bei paūmina ar sukelia kitus negalavimus.
Todėl šio darbo tikslas– išsiaiškinti visų aplinkos veiksnių įtaką žmogaus sveikatai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis26.17 KB
Autoriuszyzaliox
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasR. Jankauskienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogaus aplinkos ir sveikatos tarpusavio rysys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • R. Jankauskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą