Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Ekologija: vanduo, oras ir atliekos

Ekologija: vanduo, oras ir atliekos

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Vanduo – gyvybės šaltinis. Kaip atskirti švarų vandenį? Oras. Kaip spręsti šias problemas? Atliekos. Išvados. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Ekologija – yra mokslas, tiriantis gyvųjų organizmų tarpusavio santykius ir jų santykius su gyvenamąja aplinka.
Vykstant pasaulio pažinimo procesui, žmonės domėjosi savo gyvenamąja aplinka. Nors gyvųjų organizmų santykių su aplinka pažinimo patirtis yra sena, ekologija kaip mokslas atsirado neseniai.
Mūsų protėviai privalėjo būti aplinkos tyrėjai, nes reikėjo geriau pažinti ir prisitaikyti prie gamtos kaitų.
Prasidėjus žmonių skaičiaus didėjimui, kylant poreikiams ir gyvenimo lygiui, reikėjo naujų technologijų gyvenimui gerinti. Iš pradžių nebuvo atsižvelgta į aplinkos teršimą, bet gamtai pradėjus rodyti ženklus, kad žmogus per daug įsigalėjo, prasidėjo įvairios globalizacijos problemos: oro, vandens, dirvožemio užterštumas. Trukdyti pradėjo ir didžiulis atliekų kiekis.
Šio projekto tikslas – supažindinti žmones, kaip ir kodėl reikia tausoti bei saugoti gamtą. Ir atskleisti, koks poveikis kyla nekreipiant dėmesio į gamtos ženklus.
Bus atskleistos trys vienos svarbiausių problemų Lietuvoje ir jų sprendimo būdai.

Sena, bet tikra tiesa – be vandens mūsų planetoje nebūtų gyvybės.
Be maisto žmogus gali išgyventi iki dviejų mėnesių, bet be vandens – vos kelias paras. Vanduo sudaro apie 70% visos žmogaus kūno masės. Nuo vandens priklauso organizmo vystymasis, augimas, fiziologiniai procesai. Tai yra mitybos elementas. Fiziologiniams procesams palaikyti būtina nuolat papildyti iš organizmo pašalintą vandens kiekį.
Žmogus maistui, žemės ūkiui, pramonei, bei buitiniams darbams naudoja švarų vandenį. Gėlo vandens atsargos sudaro apie du procentus visų žemės vandenų, bet gėlas vanduo nėra tolygiai pasiskirstęs visame žemės paviršiuje ir gelmėse.
Švarų vandenį daugiausia teršia pats žmogus: įvairios nuotekos iš gyvenviečių, pramonės ir žemės ūkio įmonių, bei kitų įvairių firmų ar įstaigų ( barai, kavinės, valgyklos, kirpyklos, prekybos centrai, viešieji tualetai ). Lietuvoje dar neužtenka pakankamai lėšų, kad būtų palaikoma vandens kokybė: naudojami seni tualetai... Todėl nėra integruotų specialių valymo įrenginių, kurie maksimaliai išvalytų vandenį.
Vandens teršalams priklauso ir gyvulių medžiagų apykaitos produktai, biologinės išskyros. Dažnai yra netinkamai įrengtos mėšlidės ir kompostinės, kanalizacijos sistemos. Stipriai teršiama naftos produktais, įvairiomis trąšomis.
Didžiausios vandens teršėjos yra įmonės ir gamyklos, bei naftos produktai. Jie į vandenį paleidžia daug ir įvairių cheminių medžiagų ( druskos, sunkieji metalai, tirpikliai ). Šie teršalai gali sukelti gyvūnų mutacijas, bei išnykimą. Labai pavojingos yra cheminės skalbimo priemonės, nes jų nesulaiko jokie valymo įrenginiai. Taip pat yra didelis bakteriologinis vandens užterštumas. Patekę į aplinką įvairūs mikroorganizmai, grybeliai, kirmėlių kiaušiniai, virusai be galo greitai dauginasi ir sukelia dizenteriją, vidurių šiltinę, cholerą bei kitas pavojingas žarnyno ligas.
Kad išsaugoti ir naudoti kuo švaresnį vandenį turi rūpintis ne tik gamyklos, įmonės ar valstybė. Turi rūpintis ir patys žmonės. Kad vanduo būtų kuo švaresnis, tinkamesnis naudoti, bei jo užtektų ne tik dabartinei kartai, bet ir būsimom kartom, reikia vandenį taupyti, naudoti kuo naujesnius, modernesnius ir patobulintus įrenginius, kurie galėtų kuo švariau išvalyti vandenį, taip pat kuo racionaliau išdėstyti taršos židinius, įmonėse įrengti uždaras ir apytakines vandens naudojimo sistemas. Be to, galima naudoti lietaus vandenį, tereikia specialios lietaus vandens surinkimo ir panaudojimo sistemos. Šį būdą nuo seno žinojo kaimiečiai. Šiuo vandeniu galima skalbti rūbus, bei girdyti gyvulius. Pažanga yra matoma nuotekose: jos yra valomos vandenvalos įmonėse: mechaniniu, biologiniu ir cheminiu būdais.
Tik būtina nepamiršti, kad reikia siekti ne trumpalaikės naudos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis1.09 MB
AutoriusAušra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasRauckienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekologija vanduo oras ir atliekos [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Rauckienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą