Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Ekologinis žemės ūkis (4)

Ekologinis žemės ūkis (4)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243
Aprašymas

Įvadas. Mano ūkis. Dirvožemis. Humusas. Gamtinės sąlygos. Pasėlių struktūra. Sėjomaina. Hidroterminis koeficientas. Priešerozinis kalendorius. Maisto medžiagų balansas dirvoje. Daugiametės žolės. Kultūrinės pievos. Mišinys žaliajam pašarui. Kultūrinių augalų technologiniai aprašymai. Kova su ligomis ir kenkėjais. Daržininkystė. Mėšlas. Gyvulininkystė. Veislė. Galvijų laikymas. Galvijų šėrimas. Ūkio padargai. Produkcijos realizavimas. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Žemės ūkis viena iš seniausių žmogaus veiklų. Nuo pastarosios priklauso mus supančios aplinkos kraštovaizdis bei laukinės gamtos įvairovė jau tūkstančius metų. Pažvelgus į šių dienų pasaulį iš esmės niekas nepasikeitė. Žemės ūkis ir toliau lieka viena svarbiausių mūsų aplinką formuojančių veiklų.
Gausėjant alerginiams, vėžiniams ir kitokiems susirgimams, plintant apsigimimams ir pasitaikant apsinuodijimų pesticidais atvejų, žmonės ima vengti chemikalais apdorojamų produktų. Europos Sąjungoje dabar nėra kitos tokios žemės ūkio specializacijos srities, kuri taip sparčiai didėtų kaip ekologinė žemdirbystė.
Kiekvienais metais ekologiškas maistas įgauna vis didesnį populiarumą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Ekologiškų produktų gamyba - tai papildomos pajamos kaimui, didesnis darbo vietų skaičius. Tokia sparti plėtra – naujos galimybės ne tik ūkininkams, maisto perdirbėjams, prekybininkams, bet ir vartotojams.
Štai tokiu ženkliuku būna pažymėta ekologiška produkcija. Ekologiški produktai pasižymi maistingumu bei geromis skoninėmis savybėmis. Auginant ir gaminant ekologiškus žemės ūkio ir maisto produktus nebuvo naudota sintetinių cheminių medžiagų, hormonų ar antibiotikų. Be to, ekologiški žemės ūkio ir maisto produktai nėra genetiškai modifikuoti.
Mano darbo objektas ekologinis gyvulininkystės - augalininkystės ūkis Marijampolės apskrityje, Šakių rajone. Šios vietos pasižymi derlingu dirvožemiu. Vietos linkę permirkti, todėl žemės ūkio teritorija nusausinama. Laikomų gyvulių forma- galvijai. Auginama 30 mėsinių galvijų. Gyvuliai šeriami ūkyje išaugintais pašarais, o vasaros metu jie ganosi natūraliose ganyklose. Vykdomos dvi sėjomainos: daržo ir pašarinė. Daržo sėjomaina užima 50 ha ploto, o pašarinė 70 ha, 30 ha ploto skiriama ganykloms.
Nuo tradicinio ūkio jis skiriasi tuo, kad norimai produkcijai išauginti nenaudojamos trąšos, tik mėšlas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos kursinis darbas
KategorijaEkologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis41 puslapis 
Literatūros šaltiniai8
Dydis1.68 MB
Autoriusakinoma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDoc. Dr. Gavenauskas
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasMiškų ir ekologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekologinis zemes ukis (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 41 puslapis 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. Dr. Gavenauskas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą