Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Pavojingų atliekų tvarkymo vadyba: Ignalinos atominė elektrinė ir Ignalinos apskritis

Pavojingų atliekų tvarkymo vadyba: Ignalinos atominė elektrinė ir Ignalinos apskritis

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: Išsiaiškinti pavojingų - radioaktyvių atliekų (įskaitant Ignalinos AE) utilizavimo, saugojimo, laidojimo ypatumus. Pavojingos atliekos. Atliekų pavojingumą lemiančios savybės. Radioaktyvios atliekos. Pavojingų - radioaktyviųjų atliekų tvarkymo principai. Pavojingų - radioaktyviųjų atliekų tvarkymo etapų sąsaja. Pavojingų - radioaktyviųjų atliekų tvarkymo sistema. Pavojingų - radioaktyviųjų atliekų klasifikavimas branduolinės energetikos objektuose. Kietųjų pavojingų - radioaktyviųjų atliekų tvarkymas. Skystųjų pavojingų - radioaktyviųjų atliekų tvarkymas. Panaudotas branduolinis kuras ir jo tvarkymas. Pavojingų - radioaktyviųjų atliekų laidojimas. Pavojingų - radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrenginiai, saugyklos ir kapinynai. Paviršinio kapinyno statybos vietos parinkimas. Trumpaamžių labai mažo aktyvumo tranšėjinis kapinynas. Nebekontroliuojamos atliekos. Labai mažo aktyvumo trumpaamžių pavojingų - radioaktyviųjų atliekų laidojimas tranšėjiniame kapinyne. Mažo ir vidutinio aktyvumo trumpaamžių pavojingų - radioaktyviųjų atliekų laidojimas paviršiniame kapinyne. Didelio aktyvumo ilgaamžių pavojingų - radioaktyviųjų atliekų ir panaudoto branduolinio kuro laidojimas. Radiacinės saugos centro veikla reguliuojant radioaktyviųjų atliekų tvarkymą branduolinės energetikos objektuose. Pavojingų atliekų surinkimas iš Ignalinos miesto. Pavojingų atliekų sąvartyno skaičiavimas. Atliekų kiekio skaičiavimai. Konteinerių kiekių skaičiavimas. Sąvartyno skaičiavimas. Pavojingų atliekų tvarkymo ypatumai. Išvados.

Ištrauka

Pavojingos atliekos - tai nuodingos, degios, sprogios, koroziją sukeliančios ar kitas savybes turinčios atliekos, galinčios turėti neigiamos įtakos aplinkai ir žmonių sveikatai.
Atliekų susidarymas ir tvarkymas – viena svarbiausių aplinkosaugos problemų, atsiradusi vos įsikūrus pirmosioms gyvenvietėms ir tapusi ypač aktuali mūsų šimtmetyje. Daug jų susidaro iš atominės elektrinės, chemijos, žemės ūkio šakose, buityje ir kitur. Jos būna kieto, skysto ir dujinio pavidalo. Daugelių šalių atliekos išmetamos į dirvožemį, vandenį, orą, laidojamos žemės gelmėse, vandenynuose, tačiau taip sudaromi nauji taršos židiniai. Atliekų tvarkymo sistema apima jų apskaitą, surinkimą, saugojimą, pervežimą, kenksmingumo šalinimą bei deponavimą. Jų tvarkymas reikalauja daug lėšų, tačiau žiūrint į tolimesnę ateitį pigiau tvarkyti atliekas šiandien, negu ateityje likviduoti taršos padarinius.
Ignalinos AE yra didžiausias potencialus radioaktyviosios taršos šaltinis Lietuvoje. Kietosios radioaktyviosios atliekos, susidarančios elektrinės eksploatavimo metu, rūšiuojamos pagal radioaktyvumą ir saugomos specialiose saugyklose. Elektrinės eksdplotacijos metu per metus susidaro apie 2100 m3 įvairių radioaktyvių atliekų (nevertinant panaudoto branduolinio kuro), iš kurių 1100 – 1200 m3 yra kietosios atliekos, laikinai saugomos Ignalinos AE teritorijoje esančiuose saugyklose – gelžbetoniniuose pastatuose 155, 155/1, 157 ir 157/1. VATESI išduotoje Ignalinos AE 1-ojo bloko eksplotavimo licencijoje viena iš sąlygų yra ta, jog turi būti atlikta detali eksplotuojamų kietų radioaktyviųjų atliekų saugyklų saugos analizė. Radioaktyviosios atliekos taip pat susidaro ir pas smulkiuosius atliekų gamintojus – visus atliekų gamintojus, išskyrus branduolinės energetikos objektus (atominę elektrinę, branduolinių medžiagų ir radioaktyviųjų atliekų saugyklas, jų perdirbimo objektus ir radioaktyviųjų atliekų galutinio laidojimo įrenginius kapinynus).
Tikslas:
Išsiaiškinti pavojingų - radioaktyvių atliekų (įskaitant Ignalinos AE) utilizavimo, saugojimo, laidojimo ypatumus.
Uždaviniai:
1. Aptarti pavojingų - radioaktyvių atliekų savybes;
2. Susipažinti su pavojingų - radioaktyvių atliekų tvarkymo sistema Ignalinoje;
3. Apžvelgti radiacinės saugos centro veiklą pavojingų - radioaktyvių atliekų tvarkymo sistemoje.

Pavojingos atliekos pasižymi viena ar keliomis pavojingumą lemiančiomis savybėmis (kenksmingos, degios, sprogstamosios, ėdžios, toksiškos, kancerogeninės, oksiduojamosios ir kt.) ir atitinkančios Aplinkos ministerijos nustatytus atliekų pavojingumo kriterijus, bei kitos atliekos, atliekų sąraše nepažymėtos kaip pavojingos, tačiau pasižyminčios viena ar keliomis pavojingumą lemian-čiomis savybėmis ir atitinkančios atliekų pavojingumo kriterijus.
Daugiausia šių atliekų susidaro pramonės įmonėse, bet taip pat yra vienas atliekų, susidarančių buityje, pogrupis. Dažniausiai tariama, kad bendrame buitinių atliekų sraute pavojingos atliekos sudaro apie 1% svorio. Jų tvarkymas susideda iš tokių pačių etapų kaip ir visų kitų atliekų, bet jis pasižymi sava specifika. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18
Dydis297.89 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasEicinas
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasŽemės ūkio inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pavojingu atlieku tvarkymo vadyba Ignalinos atomine elektrine ir Ignalinos apskritis [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 32 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Eicinas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą