Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Dirvožemio ištekliai

Dirvožemio ištekliai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Dirvožemio reikšmė biosferoje. Dirvožemio sandara. Dirvožemio profilio sandara. Dirvožemiai Lietuvoje. Lietuvos dirvožemių sudėtis. Dirvožemių kokybė Lietuvoje. Dirvožemių apsauga Lietuvoje. Dirvožemio ištekliaus naudojimo problematika. Dirvožemio eikvojimas. Pagrindinės problemos. Dirvožemio erozija. Pramoninis dirvožemio naikinimas. Priemonės žalos atitaisymui ir dirvožemio atkūrimui. Priemonės prieš vandens eroziją. Priemonės prieš vėjo eroziją. Dirvožemio taršos vertinimas. Pažeisto dirvožemio rekultivacija. Teisinė dirvožemio apsauga ir standartai. Dirvožemio problemų sprendimas dabartinėje Lietuvoje. Lietuvos Respublikos (LR) dirvožemio apsaugos įstatymas. "Eureka" projektas. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Plėtojant gamybą, didėja gamtos išteklių naudojimas ir gamtinės aplinkos teršimas. Pramonės įmonės, energetika, komunalinis ūkis, automobilių transportas vis labiau teršia gamtą. Dažnai dar blogai laikomi ir netinkmai naudojami naftos produktai, įvairūs chemikalai ir trąšos. Dėl to žūva naudingi mikroorganizmai, plinta kenkėjai ir piktžolės. Šios neigiamos ūkinės veiklos pasekmės sutrikdo biosferoje nusistovėjusią ekologinę pusiausvyrą. Galima teigti, kad žmogus, neatsižvelgdamas į galimus padarinius, pats griauna savo egzistavimo pagrindą. Remiantis mokslo laimėjimais ir pažintais gamtos dėsniais, dabar būtina išmokti valdyti gamtą taip, kad ji nenuskurstų.
Šiandien jau nebeužtenka saugoti gamtą pasyviai, ūkiškai nebenaudojant kai kurių teritorijų bei globojant pavienes gyvūnų rūšis. Gamtos apsauga turi būti visuotina ir planinga.
Praeities patyrimas rodo, kad stichinis bei grobuoniškas gamtos išteklių naudojimas turi liūdnų pasekmių. Todėl būtinas jų racionalus naudojimas, iš anksto numatant galimas pasekmes.
Kadangi dirvožemis yra daugelio kitų gyvų organizmų pragyvenimo šaltinis, jį tausoti ir saugoti yra ypač svarbu.
Kursinio projekto tikslai – susipažinti su dirvožemiu, jo teikiama nauda ir priemonėmis, kurių tenka imtis susidūrus su išsaugojimo ir atkūrimo problemomis. Apibrėžti dirvožemio, kaip vertybės, išsaugojimo būtinumą pasitelkiant į pagalbą teisines priemones.
Kursinio projekto uždaviniai –
• susipažinti su pagrindine literatūra ir skirtingomis autorių nuomonėmis;
• išskirti problemas, iškylančias neracionaliai naudojant dirvožemį;
• nustatyti priemones atkurti ir išsaugoti dirvožemiui;
• išanalizuoti teisines priemones;
• nustatyti juridinių ir fizinių asmenų teises, pareigas ir atsakomybę naudojant dirvožemio išteklius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos kursinis darbas
KategorijaEkologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis45.82 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word dirvozemio istekliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą