Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Lietuvos rezervatai (4)

Lietuvos rezervatai (4)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Čepkelių gamtinis rezervatas. Gyvybė. Rezervato klimatas. Ką galima veikti Čepkelių rezervate? Kamanų gamtinis rezervatas. Gyvybė. Ką galima veikti Kamanų rezervate? Viešvilės gamtinis rezervatas. Gyvybė. Kultūros paveldo objektas. Žuvinto biosferos rezervatas. Gyvybė. Ką galima veikti Žuvinto rezervate? Dubravos rezervatinė apyrubė. Gamta. Gamtos paveldo objektas. Išvados.

Ištrauka

Dažnas iš mūsų sako "gamta – mūsų namai". Tačiau vieni ir kiti šią mintį suprantame skirtingai. Vieni apie gamtą mąstome tik kaip apie materialinių gėrybių tiekėją, o kiti šiuose namuose ieškome dvasios ramybės, poilsio ir sveikatos. Deja, žmogui svarbiausia tapo jo gerovė ir jis pamiršo gamtos dėsnius, kurie gyvavo milijonus metų. Dėl žmogaus tiesioginės (medžioklė, miškų kirtimas) ar netiesioginės (pramonės) veiklos išnyko daugybė rūšių. Bet atsirado žmonių, kuriems rūpi gamta. Jie tam tikras teritorijas paskelbė draustiniais, nacionaliniais parkais, rezervatais.
Rezervatai – grieščiausiai saugomos teritorijos, steigiamos moksliniu požiūriu vertingam gamtiniam arba kultūriniam Lietuvos kraštovaizdžiui saugoti bei tirti. Ūkinė veikla juose draudžiama. Tiek gamtinių kompleksų apsaugos, tiek mokslinių tyrimų valdymo funkcijos požiūriu rezervatai turėtų reprezentuoti visą krašto gamtinių kompleksų įvairovę. Tačiau šiam tiksliui tinka tik natūralūs gamtiniai komplektai, o Lietuvoje visiškai natūralių ekosistemų nebėra. Mažiausiai ūkinės veiklos yra paliestos pelkės. Todėl neatsitiktinai Lietuvoje įsteigtieji 4 valstybiniai gamtiniai rezervatai (Čepkelių, Kamanų, Viešvilės, Žuvinto) apima pelkių kompleksus su juose esančiais vandenimis ir apypelkių miškais (Karazija, 1994). 1993 m. visi mūsų gamtiniai rezervatai įrašyti į Ramsaro konvencijos (Convention on Wetlands, Ramsar, 1971) tarptautinės svarbos pelkių sąrašą (Raščius ir kt., 1997).
Šiuo referatu noriu suteikti truputi informacijos apie Lietuvos gamtinius rezervatus. Taip pat aptarsiu jų svarbą.

Tai – didžiausias šalies rezervatas. Rezervatas yra Varėnos rajone, o jo plotas – 11227 ha. Įsteigtas1975 m., siekiant apsaugoti vieną seniausių ir unikaliausių Lietuvos miško pelkių, mišku apaugusias žemynines kopas, reliktinius ežerus, natūralų hidrologinį pelkės režimą, vertingą ir retą gyvūniją ir augaliją (Raščius ir kt.,1997; Paltanavičius ir kt., 2000). Čepkelių raistas plyti Pietryčių (Dainavos) smėlėtusios lygumos pakraštyje, Katros, Ūlos ir Grūdos upių plokščioje vandenskyroje. Pietuose pelkę riboja, kartu ir rezervato ribą bei valstybinę sieną nužymi Katros upė. Iš šiaurės ir vakarų pelkės guolį supa miškais, daugiausia pušynais apaugusios žemyninės kopos. Čia rezervatas susiglaudžia su Dzūkijos nacionaliniu parku (Raščius ir kt.,1997; Balevičius ir kt.,1977). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis373.56 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojashabil. dr. V. Sravinskienė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos rezervatai (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • habil. dr. V. Sravinskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą