Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Veiksniai, turintys įtakos žmogaus sveikatai

Veiksniai, turintys įtakos žmogaus sveikatai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Aplinkos tarša. Oro tarša. Užteršto oro poveikis žmogaus sveikatai. Vandens teršimas. Užteršto vandens poveikis žmogaus sveikatai. Triukšmas. Triukšmas uždarose patalpose. Išorinis triukšmas. Triukšmo poveikis žmogui. Kosminis ir žemės plutos spinduliavimas. Kosminiai spinduliai. Žemės radiacija. Vidinis spinduliavimas. Radiacijos poveikis žmogui. Išvados.

Ištrauka

Aplinkos veiksniu vadinamas bet koks aplinkos elementas, turintis tiesioginį ar netiesioginį poveikį gyviems organizmams.
Nuo aplinkos kokybės priklauso organizmų gyvenimo trukmė, gyvybingumas, gyvenimo ritmai. Organizmų būklė, jų gyvenimo, dauginimosi ir vystymosi galimybės tiesiogiai priklauso nuo jos veikiančių aplinkos veiksnių visumos. Aplinkos veiksnių įvairovė išties didžiulė. Todėl jų nagrinėjimo patogumui yra būtinos klasifikacijos. Pati paprasčiausia klasifikacija yra aplinkos veiksnių suskirstymas pagal jų poveikio gyviems organizmams būtinumą. Taigi aplinkos veiksniai gali būti: būtinieji, žalingieji ir neutralieji.
Būtinieji yra tokie aplinkos veiksniai, be kurių gyvųjų organizmų veikla būtų neįmanoma. Tai vanduo, šviesa, deguonis ir maistas.
Žalingieji aplinkos veiksniai apriboja organizmų gyvybingumą, sąlygoja jų imuninės sistemos nusilpimą, degradaciją ir mirtį. Tai šaltis, karštis, deguonies trūkumas, aukštas arba žemas slėgis, radiacija, cheminė tarša, nuodai bei kiti ekstremalūs aplinkos elementai. Organizmų mirtį sukeliantys veiksniai vadinami letaliniais. O gyvybingumą apribojantys ir organizmus silpninantys veiksniai – apribojančiais.
Neutralieji aplinkos veiksniai neturi jokios įtakos gyviems organizmams. Tai inertinės dujos, lava ir naudingos iškasenos, kol jų eksploatacija nepradėta ir aplinka neteršiama.
Kiek objektyvesnis yra aplinkos veiksnių suskirstymas pagal jų prigimtį į abiotinius, biotinius ir antropogeninius.
Abiotiniai veiksniai yra negyvosios gamtos elementai, tiesiogiai ar netiesiogiai veikiantys gyvuosius organizmus, jų fizinę būklę ir cheminę būseną.
Biotiniai veiksniai – gyvosios gamtos elementai, tiesiogiai ar netiesiogiai veikiantys gyvuosius organizmus; vienų gyvųjų organizmų poveikis kitiems.
Antropogeniniai veiksniai, tai aplinkos veiksniai susiję su netiesioginę žmogaus veikla, tai pramonės, energetikos, žemės ūkio chemizavimo, pavojingų atliekų ir toksinių medžiagų patekimo į aplinką.
Aptarsime šiuos veiksnius, kurie turi įtakos žmogaus sveikatai: tarša (vandens, oro), saulės radiacija, kosminis spinduliavimas, triukšmas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis42.24 KB
Autoriusepsonas
Viso autoriaus darbų29 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPilypavičius
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasAgronomijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Veiksniai turintys itakos zmogaus sveikatai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Pilypavičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą