Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Atmosferos užterštumas (2)

Atmosferos užterštumas (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Anglies apytaka. Anglies kiekis biosferoje ir litosferoje. Įvairių dirvožemių išskiriamas CO2 kiekis per valandą. Atmosferos užterštumas. CO2 išskyrimas į atmosferą. Šiltnamio efektas. Išvados.

Ištrauka

Atmosferos oro sudėtis, nors jis ir intensyviai naudojamas, iš esmės nėra pasikeitusi, išskyrus tiktai vieną jo dalį – CO2, kuris yra kenksmingas kvėpavimo centrų veiklai, tada, kai jo kiekis ore viršyja normą. Be CO2 negalėtų augti augalai, jis veikia atmosferos šiluminį balansą ir kartu žemės klimatą. Paskutiniais dešimtmečiais pastebėta, kad CO2 koncentracija per metus padidėja maždaug 0.2%. Specialistai prognozuoja, kad trečiojo tūkstantmečio pradžioje jo koncentracija žemės rutulyje gali padidėti net iki 15-20%. Toks didžiulis pakitimas jau gali turėti neigiamų pasekmių žemės klimatui. [6]
Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulio atmosferą labiausiai teršia sparčiausiai ekonomiškai besiplėtojančios pasaulio valstybės.
Vienas didžiausių atmosferos teršalų yra CO2, kitaip sakant anglies dvideginis. Mokslininkų paskaičiavimu dėl jo poveikio per ateinančius 100 metų, temperatūra žemėje pakils nuo 2o iki 6oC. Tai atsilieps augmenijai, katastrofiškai pakils jūros lygis, dėl didžiulių numatomų potvynių nukentės nemaža žmonijos dalis.
JAV – viena labiausiai užteršta pasaulio valstybė. Per metus į atmosferą išleisdama 5.4671 mln.tonų CO2, ji užima pirmą vietą pasaulį labiausiai teršiančių valstybių sąraše.
Taršos procentas glaudžiai susijęs su kiekvienos šalies ekonomine plėtra. Tarkime, Kinija bei Indija pagal į atmosferą išmetamą CO2 kiekį užima atitinkamai 2 ir 4 vietas pasaulyje.
Nuo 1980 metų sparčiausiai ekonomiškai besivystančios valstybės šiuo metu pagal CO2 išmetimą į atmosferą yra juodojo sąrašo viršuje. Pvz.: Tailande CO2 išskyrimas padidėjo 43.1%, Pietų Korėjoje – 24.4%, Indijoje – 19.9%. Jau per paskutinius 20 metų šis rodiklis padidėjo 18.6%. Per 2008-2012 metų periodą ES šalys CO2 išmetimą į atmosferą turėtų sumažinti 8%. [5]
Anglis (Carboneum), C - yra dujų biogeocheminės apytakos elementas. Pagrindiniai anglies ištekliai yra susikaupę atmosferoje anglies dioksido (CO2) pavidalu.[3] Anglis – tai stabilūs izotopai 12C (98.892%) ir 13C (1.108%). Kosminiai spinduliai dalį atmoseferos anglies paverčia radioaktyviu anglies izotopu 14C (pusamžis 5568 metų). Anglis sudaro 0.023% Žemės plutos masės. Jos junginių yra visų gyvų organizmų audiniuose, akmens anglyje, durpėse,naftoje, gamtinėse dujose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.89 KB
Autoriusepsonas
Viso autoriaus darbų29 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPilypavičius
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasAgronomijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atmosferos uzterstumas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Pilypavičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą