Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Naftos produktų nuotekose tyrimų organizavimas

Naftos produktų nuotekose tyrimų organizavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Santrauka. Svarbių terminų žodynėlis. Įvadas. Literatūros šaltinių, pagal naftos produktų nuotekose tyrimų organizavimo temą, analizė. Apibendrinimas. Laboratorijos darbo organizavimas. Laboratorijos charakteristika. Laboratorijos plano sudarymas, laboratorinių baldų ir prietaisų išdėstymo pagrindimas. Norminiai ir laboratorijoje pildomi dokumentai Tyrimų organizavimas. Bandinių priėmimas ir jų judėjimo laboratorijoje schema. Reikalingos medžiagos ir indai. Tyrimui naudojami prietaisai ir metodai. Tyrimų kokybės užtikrinimas. Skyriaus apibendrinimas. Žmogaus ir gamtos sauga. Išvados.

Ištrauka

Lietuvai ruošiantis stoti į Europos Sąjungą buvo pradėta skirti daugaiu dėmesio aplinkos apsaugos problemoms, o įstojus į Europos Sąjungą, tai tapo dar aktualesnė problema. Daugelio Europos šalių paviršinių vandens telkinių apsaugos reikalavimai yra labai griežti, o Lietuva, būdama dar visai "jauna" ES narė, privalo labai daug dėmesio skirti šiai problemai. Vienas iš kelių, kuriais į upes ir ežerus patenka tarša – miestų lietaus kanalizacijos (LK) tinklai. Iškritę krituliai – lietus, pavasario polaidžio vandenys – suplauna nuo gatvių, kiemų, įmonių teritorijų teršalus į lietaus surinkimo šulinėlius, iš kurių vamzdynais tarša nuplukdoma į miesto lietaus kanalizacijos išleistuvus. Jų mūsų mieste iš viso yra daugiau nei 100. Šiuo metu po miestu išsidriekę daugiau nei 600 km lietaus nuotėkio vamzdynų. Miestui augant, didėja ir lietaus kanalizacijos ūkis. Ateityje turėtų didėti lietaus kanalizacijos mūsų mieste skaičius, o taip pat ir nuotėkio vamzdynai. Todėl ypač aktuali ir svarbi paviršinio (lietaus) nuotėkio kontrolė.
Vilniaus mieste lietaus kanalizacijos tinklus eksploatuoja UAB "Grinda" įkurta 1990 m. Jos struktūra pavaizduota 1 paveiksle.

Tarša gali būti nustatyta tik laboratoriniais tyrimais. Šiems tikslams 1993 m. įkurta ekologinės priežiūros laboratorija. Joje nustatomos pagrindinės paviršinio (lietaus) nuotėkio charakteristikos: pH, skendinčios medžiagos, permanganatinė oksidacija, bichromatinės oksidacija, biocheminis deguonies suvartojimas, naftos produktų ir riebalų koncentracijos: Leidimas Nr. 1AT – 107, (išduotas 2006 m. sausio 31 d. Galioja iki 2011 m. sausio 31 d.).
Vienas pagrindinių lietaus nuotėkio teršalų – naftos produktai. Vis didėjantys senų automobilių srautai miesto gatvėse, netinkamai prižiūrimos įmonių teritorijos – tai pagrindiniai taršos šaltiniai atsirandantys lietaus nuotėkyje. Kartu su kanalizuojamu paviršiniu nuotėkiu per miesto lietaus kanalizacijos išleistuvus tarša išteka į Nerį, Vokę ir Vinelę, todėl saugant vandens telkinius, būtina mažinti lietaus nuotėkio taršą, nustatyti taršos židinius ir kuo skubiau juos likviduoti.
Laboratorijos tikslas – kontroliuoti įmonių bei gamyklų paviršinio nuotėkio kokybę bei lokalinių valymo įrenginių darbą, apie pavojingas taršos koncentracijas informuoti vyriausybines institucijas.
Kitas šios laboratorijos tikslas – kontroliuoti, kad su paviršiniu nuotėkiu: nuo miesto gatvių, skverų, kiemų į upes nepatektų tarša, o jai esant – identifikuoti taršos židinį ir jį pašalinti.

Kursinio darbo tikslas: išdėstyti naftos produktų nuotekose tyrimų organizavimą.

Kursinio darbo uždaviniai:
charakteirizuoti naftos produktų nuotekose tyrimus;
apibendrinti infraraudonųjų spindulių spektrofotometrijos metodą naftos produktams nustatyti;
apibūdinti tyrimui naudojamus prietaisus ir medžiagas;
sukurti laboratoriją, kurioje bus atliekami tyrimai;
pasiūlyti laboratorijai reikalingus dokumentus.

Tyrimo objektas: UAB "Grinda" Ekologinės priežiūros laboratorija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos kursinis darbas
KategorijaEkologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis45.24 KB
AutoriusRamina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasOna Zdanavičienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasDizaino ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Naftos produktu nuotekose tyrimu organizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Ona Zdanavičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą