Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Šlavantėlės upės slėnio gamtotvarkinis planas

Šlavantėlės upės slėnio gamtotvarkinis planas

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Teritorijos būklės aprašymas ir įvertinimas. Teritorijos padėtis ir ribos. Teritorijos teisinis statusas ir svarba. Teritorijos klimatas. Geologija, geomorfologija ir dirvožemiai. Hidrologija ir hidrografija. Artimiausios saugomos teritorijos. Gamtotvarkos plano tikslai ir uždaviniai. Gamtotvarkos plano tikslas. Gamtotvarkos plano uždaviniai. SSGG (stiprybių, silpnybių, galimybių ir grėsmių) analizė. Gamtotvarkos plano priemonių įgyvendinimas. Gamtotvarkos plano įgyvendinimo priemonių plano parengimas. Išvados. Priedai (5).

Ištrauka

Saugomos teritorijos steigiamos siekiant išsaugoti gamtos ir kultūros paveldo teritorinius kompleksus ir objektus (vertybes), kraštovaizdžio ir biologinę įvairovę, užtikrinti kraštovaizdžio ekologinę pusiausvyrą, gamtos išteklių subalansuotą naudojimą ir atkūrimą, sudaryti sąlygas pažintiniam turizmui, moksliniams tyrimams ir aplinkos būklės stebėjimams, propaguoti gamtos ir kultūros paveldo teritorinius kompleksus ir objektus (vertybes).
Suintensyvėjus žemės naudojimui visoje Europoje, kilo grėsmė natūralioms buveinėms, pradėjo mažėti daugelio rūšių populiacijos. Natūralių buveinių lieka vis mažiau, pradėjo nykti daug Europos gyvūnų ir augalų rūšių. Visiško išnykimo pavojus gresia 38 % paukščių ir 45 % drugių rūšių, kurių populiacijos yra ypač pažeidžiamos ir nykstančios. Augalams taip pat gresia išnykimo pavojus, nes iš ES esančių augalų rūšių – 3000 yra nykstančios, o 27 rūšims gresia visiškas išnykimas.
NATURA 2000 – tai saugomų teritorijų sistema, sukurta turint aiškų tikslą, išsaugoti Europos Bendrijos mastu nykstančias ir retas rūšis bei jų buveines, užtikrinant tinkamą apsaugos būklę. Europos ekologinio tinklo "Natura 2000" teritorijose yra draudžiama arba ribojama veikla, galinti turėti neigiamą poveikį saugomoms natūralioms buveinėms, rūšių buveinėms ir saugomoms augalų bei gyvūnų rūšims. Leidžiama tokia veikla, kuri užtikrina tinkamą buveinių ir rūšių būklę.
Lietuvos biologinė įvairovė yra labai svarbi ekologiniam ES tinklui "Natura 2000". Kai kurios rūšys, aptinkamos mūsų šalyje, Vakarų Europos šalyse yra visai išnykusios arba labai retos. 1 pav. pavaizduota "Natura 2000" saugomų teritorijų Lietuvoje ribos. Norint užtikrinti tinkamą gamtos vertybių apsaugos būklę daugelyje NATURA 2000 vietovių, reikalingi gamtotvarkiniai planai. Tokie planai nėra būtini, jeigu toje vietovėje rūšys ir buveinės yra tinkamai saugomos. Tačiau dažniausiai gamtotvarkinių planų rengimas rodo, kad šalis rūpinasi tos vietovės apsauga, o rūšių ir buveinių būklė nėra patenkinama.
Gamtotvarkos planas – strateginio planavimo dokumentas, kuriame įvertinta ir apibūdinta saugomos teritorijos arba jos dalies ekologinė būklė, kraštovaizdžio apsaugos ir tvarkymo problemos ir galimybės, saugomos nykstančių gyvūnų, augalų ir grybų rūšys, jų buveinės ir natūralios buveinės, nustatyti teritorijos tvarkymo tikslai, tvarkymo ir apsaugos priemonės, joms įgyvendinti reikalingos lėšos ir vykdytojai [1].
Gamtotvarkos planas yra lengvai suprantamų, svarbiausių principų rinkinys, kurio laikantis turėtų būti tvarkoma konkreti (maža arba didelė) saugomoji teritorija. Gamtotvarkos planai sudaromi naujoms saugomoms teritorijoms (įsteigus arba numačius įsteigti), arba jas praplečiant (esamą teritoriją gerokai praplėtus), atnaujinant (praėjus tam tikram laikui nuo ankstesnio gamtotvarkos plano parengimo) ir pertvarkant (keičiant saugomos teritorijos tvarkymo tikslus) [2].
Mano rengiamo gamtotvarkos plano Šlavantėlės upės slėnyje tikslas – išlaikyti 9180 Griovių ir šlaitų miškų buveinės apsaugai svarbias teritorijas su joms būdinga struktūra ir rūšių sudėtimi, sukuriant palankias sąlygas saugomų ir retų augalų rūšių augimviečių išsaugojimui ir esamų sąlygų gerinimui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos kursinis darbas
KategorijaEkologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis501.12 KB
Autoriusagnieska
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasAplinkos inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Slavanteles upes slenio gamtotvarkinis planas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą