Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Globalinės oro užterštumo problemos

Globalinės oro užterštumo problemos

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Globalinės oro užterštumo problemos. Globalinis atšilimas. Rūgštūs lietūs. Šiltnamio efektas. Temperatūrinė inversija ir smogas. Ozono skylės. Išvados.

Ištrauka

Globaliniai ekologiniai pokyčiai pasaulyje prasidėjo XIX amžiaus pabaigoje. Pagrindine šių pokyčių priežastimi laikomas miestų gigantų atsiradimas, kurie tapo dirvožemio, oro ir vandens teršėjais. Ekologinė krizė – tai ekosistemų normalios veiklos sutrikimas didelėse teritorijose.
Šio savarankiško darbo tikslas susipažinti su globalinėmis oro užterštumo problemomis.
Darbo uždaviniai - sužinoti ir išsiaiškinti apie:
• rūgščius lietūs;
• šiltnamio efektą;
• temperatūrinę inversiją ir smogą;
• ozono skyles;
• ateities prognozes.
Miestuose viena iš pagrindinių problemų yra oro tarša. Ši tarša turi neigiamą poveikį augalams, gyvūnams, bei žmogaus sveikatai. Pagrindinės su oro tarša susijusios problemos yra šios: ozono sluoksnio plonėjimas, šiltnamio efektas, rūgštieji krituliai, smogas ir kiti reiškiniai.
1.1 Globalinis atšilimas
Globalinis atšilimas yra užteršto oro pasekmė. Grynas, švarus oras – tai dujų ir įvairiausių dalelyčių mišinys. Žemės atmosferoje daugiausia yra azoto dujų – 78%. Be azoto ore yra deguonies (21%), Anglies dioksido (0.04%), argono ir kitų cheminių elementų. Tarp dalelių, kurios dažnai padaro orą matomą, nuspalvina dangų ir debesys, yra mažyčių vandens lašelių (iš jų susidaro rūkana, rūkas ir žemutiniai debesys) bei ledo kristalų (sudarančių aukštutinius debesis). Iš jūrų į orą patenka druskos kristalėlių, o iš sausumos – dulkių, kuriose rasime grunto miltelių, augalų žiedadulkių, sporų bei daugybę kitokių medžiagų. Šios dujos ir jų priemaišos augalams ir gyvūnams dažniausiai nekenksmingos; žmogus irgi prie jų prisitaiko.
Tačiau ore atsiranda ir kenksmingų bet kokiai gyvybei priemaišų – (tai oro taršos padariniai), kurios daugiausiai atsirado žmogaus dėka. Tos, kenksmingos žmogui ir visai jį supančiai aplinkai, medžiagos kartu su anglies diogsido (tai medžiaga susidaranti oro pertekliuje, deginant anglį ir jos junginius) dideliu kiekiu atmosferoje ir sudaro "šiltnamio efektą" dėl kurio ir atsirado globalinio atšilimo problema. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis562.73 KB
Autoriusxxx
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Globalines oro uzterstumo problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą