Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Atliekų konteineriai

Atliekų konteineriai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Istorija. Komunalinės atliekos. Organinės atliekos. Pavojingos atliekos. Atliekų konteineriai. Laboratorinių atliekų nukenksminimo konteineriai. Atliekų konteinerių presai. Mišrių komunalinių (buitinių) atliekų surinkimas ir išvežimas. Atliekų surinkimo organizavimas. Įvairios šiukšliadėžės ir konteineriai. Pelenų konteineriai. Projektinio darbo aprašymas. Išvados.

Ištrauka

Per vieną dieną vien tik kauniečiai išmeta apie 700-800 tonų buitinių atliekų. Kasdien jas iš miesto gatvių ir kiemų surenka ir išveža bendrovės "Kauno švara" mašinos, kurios kai kuriais maršrutais važiuoja net du kartus per dieną. Nepaisant to, dažnai šiukšlių konteineriai būna perpildyti, atliekos suverstos ir šalia jų. "Padėtis tapo katastrofiška, nes susikaupė daug šiukšlių. Negali miestas paskęsti šiukšlių kalnuose, todėl reikia ieškoti pinigų ir būdų, kaip šią problemą išspręsti.
Bendrovės "Kauno švara" generalinio direktoriaus Petro Čiegio teigimu, tokia kritiška padėtis susidarė, nes į gyventojams skirtus šiukšlių konteinerius metamos ne tik buitinės atliekos, bet ir sugrėbti medžių lapai, seni baldai, statybinės atliekos, padangos. Todėl ypač reikia rūšiuoti atliekas.
"Sugrėbę lapus, sąšlavas, kiemsargiai jas dažnai suverčia į konteinerius, kuriuose po to nebelieka vietos gyventojų išmetamoms buitinėms atliekoms. Todėl šiukšlės verčiamos šalia konteinerių ir šiukšlinamas miestas. Bioatliekas (lapus, sąšlavas) turi išvežti į kompostavimo aikštelę ar sąvartyną gyvenamuosius namus, teritorijas eksploatuojančios ar administruojančios organizacijos, tačiau ne visos tai daro.
Nors mieste veikia dvi stambiųjų atliekų aikštelės (Julijanavos ir Ašigalio gatvėse), gyventojai nesivargina į jas nugabenti nebereikalingus senus baldus, šaldytuvus, kitą sugedusią buitinę techniką, statybinį laužą. Visą šį "turtą" jie sukrauna šalia konteinerių arba net į pačius konteinerius. Kai toks konteinerių turinys patenka į "Kauno švaros" mašinas, pastarųjų mechanizmai lūžta, genda.
Už šiukšlių išvežimą gyventojai sumoka, tačiau šiukšlių būna tiek, kad "Kauno švara" šiemet išvežė "neapmokestintų" šiukšlių už vieną milijoną litų. (Prieš dvejus metus per dieną kauniečiai išmesdavo apie 400 tonų šiukšlių, o dabar beveik dvigubai daugiau). Miesto valdžia žada griežčiau kontroliuoti, kaip laikomasi atliekų tvarkymo taisyklių, už jų pažeidimus bus baudžiama. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos kursinis darbas
KategorijaEkologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis212.18 KB
Autoriusreda
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atlieku konteineriai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą