Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Aplinkos apsaugos politika

Aplinkos apsaugos politika

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Aplinkos apsaugos politika ir jos įgyvendinimas. Europos Sąjungos (ES) atliekų tvarkymo politika. Europos Sąjungos (ES) politika dėl specifinių atliekų srautų. Europos Sąjungos (ES) atliekų sektoriaus tesės aktai. Nacionalinė darnaus vystymosi strategija. Lietuvos atliekų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų sistema. Telšių rajono atliekų tvarkymo sistema ir jos plėtojimas.

Ištrauka

Atliekų tvarkymas yra pripažintas svarbiausia aplinkos apsaugos sritimi, nes reguliuoja gamybos, paskirstymo ir vartojimo produktų sąveiką su gamtine aplinka - dirvožemiu, oru, vandeniu, klimatu. Atliekų valdymas yra sudėtinga ir daugiakomponentė politikos sritis, apimanti atliekų iš gyventojų, mažų ir vidutinių verslo istaigų, gydymo istaigų, pramonės ir žemės ūkio įmonių surinkimą, apdorojimą ir atidavimą galutiniam saugojimui. Atliekų tvarkymo istatymų bazės kūrimas, atliekų tvarkymo politikos ir atliekų tvarkymo alternatyvų kūrimas remiasi pagrindiniais principais. ES atliekų tvarkymo politikos krypti ir atliekų tvarkymo sistemos principus formuoja bendroji darnaus vystymosi doktrina. Atliekų tvarkymo juridinis pagrindas remiasi Atsargumo, Artimumo ir" Teršėjas moka" principais.
Nors dauguma ES valstybių narių jau turi veikiančią atliekų tvarkymo sistemą, tačiau netgi geriausios sistemos turi prisitaikyti prie sparčiai kylančių aplinkosaugos reikalavimų ir įstatymų standartų, tobulėjančių technologijų, didėjančių valdymo efektyvumo ir kokybės reikalavimų.
Atliekų tvarkymo sistemos principų hierarchija
Atliekų tvarkymo politikoje ir įstatymuose Europos Komisija nustatė aiškią atliekų tvarkymo principų hierarchiją. Pagal šią hierarchiją prioritetai nustatomi atsižvelgiant į subalansuotumo kriterijų. Subalansuotas atliekų tvarkymas nėra išimtinai susijęs tik su atliekų šalinimo technologijomis. Atliekų tvarkymas kaip visuma turi kur kas platesnę prasmę. Atliekų tvarkymo hierarchija pirmą kartą buvo pateikta Bendrojoje atliekų direktyvoje (75/442/EEC). Dabar ji yra visų svarbių atliekų tvarkymo direktyvų dalis. Jos siūlomo pasirinkimo priimtinumą lemia Geriausio realaus aplinkosauginio pasirinkimo principas, integruojantis socialinius ir
ekonominius pasirinkimo aspektus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos kursinis darbas
KategorijaEkologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis92.8 KB
AutoriusAivaras
Viso autoriaus darbų19 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasR. Petrauskienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasTechnologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aplinkos apsaugos politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • R. Petrauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą