Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Aplinkosaugos mechanizmas

Aplinkosaugos mechanizmas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Tarptautinis bendradarbiavimas aplinkosaugos srityje. Ekonominis aplinkosaugos mechanizmas. Aplinkosaugos mechanizmo kūrimo principai, kriterijai ir tendencijos. Aplinkosaugos mechanizmo ekonominių priemonių sistemos tipai. Aplinkosaugos ekonominio mechanizmo instrumentų įvairovė. Ekonominių reguliavimo instrumentų privalumai. Aplinkos ekonominiai reguliavimo instrumentai. Aplinkosaugos mokesčiai. Leidimų teršimui prekybos rinkoje metodas. Ekologinis draudimas. Kainodara. Aplinkosauginių mokesčių specifika. Mobilios taršos mokesčio analizė. Administraciniai aplinkos instrumentai. Aplinkosaugos administracinė kontrolė transporto sistemoje. Emisijos reguliavimas nustatant degalų kokybės rodiklius. Išvados.

Ištrauka

Aplinkos apsaugos problemos šiuolaikinėje visuomenėje tapo ypač aktualios, kai pasaulio valstybės deklaravo subalansuotos plėtros siekius. Rinkos sąlygomis vienos svarbiausių yra ekonominės aplinkosaugos priemonės, kadangi jos lanksčiausiai ir su mažiausiomis sąnaudomis leidžia pasiekti užsibrėžtų tikslų. Sėkmingas šių priemonių realizavimas aplinkosaugoje yra aktualus ir Lietuvai, tapusiai pilnaverte Europos Sąjungos nare. Kaip ir Lietuvoje, taip ir visame pasaulyje, didėja žmonių ūkinės veiklos įtaka gamtai, aplinkai. Kaip matome, jau kelis dešimtmečius daugelis gamtos gėrybių tampa blogybėmis ir ištekliai tampa riboti bei skaičiuojamas jų laikotarpis, kiek dešimčių ar šimtmečių bus naudojamos vienos ar kitos gamtos gėrybės.
Tad mūsų šio darbo tikslas- išnagrinėti aplinkosauginių, ekonominių bei administracinių instrumentų, taikomų mobilios taršos emisijos mažinimui, teorinius aspektus ir praktinį taikymą. Taipogi nustatyti aplinkos apsaugai naudojamas ekonomines priemones bei apibrėžti jų veikimo sferą.
Darbe buvo keliami tokie uždaviniai:
1) Apibrėžti aplinkosaugos mechanizmo kūrimo pricipus, kriterijus bei tendencijas pasaulyje;
2) Nustatyti aplinkosaugoje naudojamų ekonominių priemonių įvairovę;
3) Apibrėžti šių priemonių funkcijas, taikymo principus, privalumus ir trūkumus bei taikymo praktikoje galimybes.
4) Pateikti ekonominių ir administracinių instrumentų naudojimo aplinkosaugoje esmę.
5) Pateikti išvadas ir rekomendacijas.

Ieškant teorinio temos pagrindimo buvo remtasi išleista įvairia mokomąja ekonomikos literatūra. Taip pat analizuojant, ekonominių instrumentų naudojimą aplinkosaugoje buvo remtasi lietuvių autorių darbais, atliktais tyrimais bei publikuotais straipsniais bei remtasi įvairia internetine medžiaga, susijusia su mūsų nagrinėjama tema. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos kursinis darbas
KategorijaEkologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis49.72 KB
AutoriusJoli
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aplinkosaugos mechanizmas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 37 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą