Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Atmosferos apsaugos Kėdainių mieste įvertinimas

Atmosferos apsaugos Kėdainių mieste įvertinimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Kėdainių miesto geografinė padėtis. Atmosferos teršėjai. Įmonės. Transportas. Gyventojai. Atmosferos apsauga. Valstybinis atmosferos monitoringas. Savivaldos institucijų dalyvavimas atmosferos apsaugos veikloje. Nevyriausybinių organizacijų ir savanorių veikla. Išvados. Priedai (5).

Ištrauka

Oras – gyvybiškai būtinas žmogui ir visam gyvajam pasauliui. Suaugęs žmogus per parą įkvepia į plaučius 20 kubinių metrų oro. Su oru į organizmą patenka ir kenksmingų medžiagų, kurios kelia pavojų sveikatai.Siekiant nustatyti galimą aplinkos poveikį sveikatai būtina tirti teršalų koncentracijas atskiruose aplinkos objektuose.

Kėdainių savivaldybėje esančios įmonės įvairios pagal veiklos pobūdį. Tai chemijos, žemės ūkio, medžio, metalo apdirbimo įmonės, maisto produktų gamybos įmonės, teikiamos siuvimo, statybos, prekybos, įvairios buitinės, transporto, mašinų remonto paslaugos.
Didžiausios bendrovės: AB,,Lifosa", AB,,Danisco Sugar Kėdainiai", AB,,Kėdainių grūdai", UAB,,Saguva", UAB,,Kemira Lifosa", AB,,Kėdainių konservų fabrikas", UAB,,Vesiga", UAB ,,Vikeda", UAB,,Vikstata", UAB,,Medžio plokštė" ir kt. Kėdainių rajonas palankus verslui plėtoti, tai galime spęsti iš investicijų. Per 2000-uosius metus jos sudarė daugiau kaip 130 milijonų litų, 2001 m. – apie 60 mln. Litų.
Kėdainių rajonas viena tinkamiausių vietų verslui plėtoti pirmiausia savo geografine padėtimi. Per pastaruosius 10 metų Kėdainių rajono teritorijoje įregistruota daugiau kaip 3780 juridinių asmenų, iš kurių šiuo metu veikia 1463. Iš įregistruotų įmonių net 69,7 proc. – individualios įmonės, 10,5 proc. – uždarosios akcinės bendrovės, 1,1 proc. - akcinės bendrovės.
Kėdainiai jau kelis dešimtmečius laikomi pramonės rajonu, chemikų miestu. Kėdainių chemijos, biochemijos,elektros aparatūros gamyklos buvo vienos iš didžiausių sąjungos įmonių, didžiąją savo produkcijos dalį išvežusios į Rytų šalis.
Paskelbus Nepriklausomybę, nutrūkus produkcijos tiekimo į Rytus ryšiams, šios didžiosios įmonės patyrė didelių išbandymų. Privatizuota visai sužlugo AB "Elektros aparatūra", kurioje dirbo apie 1 700 darbuotojų ir AB "Kėdainių biochemija".
Tarptautinės automagistralės trasa kirtusi Kėdainių miesto senamiestį, sukeldavo neigiamą poveikį gyventojams ir dirbančių žmonių sveikatai.net 75 proc. teršalų buvo transporto. 1980 m. -10,7 t. Teršalų, 1998m. 3,6 t teršalų. Dabar transportas nei taip teršia miestą, nes padaryti miesto apvažiavimai. Vakarinis ir pietinis aplikkeliai išlaisvino Kėdainių miesto gyventojus ir senamiestį nuo pravažiuojančių krovininių automobilių srauto. Sumažėjus automobilių srautui, mieste ženkliai sumažėjo tiek triukšmas, tiek oro užterštumas.
Vienas iš būdų oro taršai mažinti yra kuo mažiau aplinkai pavojingo kuro naudojimas ir energijos taupymas. Šiuo metu švariausia yra elektros energija. Bus pastatytos septynios elektros jėgainės.
Iš alternatyvių energijos šaltinių gali būti naudojama saulės energija, tačiau ji neįgauna platesnių mastų dėl didelių pradinių kapitalinių investicijų poreikio.
Reali ir efektyvi sumažinanti oro taršą priemonė yra kita, palyginti ekologiška kuro rūšis – gamtinės dujos.
Kėdainiuose atsiranda vis daugiau katilinių, naudojančių vietinį kurą. Pakeitus mazutą ar anglį medienos kuru, sumažėja oro tarša sieros ir azoto junginiais. Manoma, kad Lietuvoje medienos atliekos (pjuvenos, skiedros, žievė, smulkios šakos) yra perspektyvi kuro rūšis. Energijai gaminti gali būti naudojami greitai augantys karklai.
Tuo pačiu metu bus įgyvendinamas ir organinių atliekų (kompostuojamų) atskyrimas iš viso atliekų srauto. Kompostuojamoms atliekoms surinkti bus statomi atskiri konteineriai, o taip pat komunalines paslaugas teikiančios įmonės, ir gyventojai tokias atliekas galės pristatyti į sąvartyne rengiamą kompostavimo aikštelę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos diplominis darbas
KategorijaEkologija
TipasDiplominiai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis175.47 KB
AutoriusRenata
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasIngrida Šaulienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atmosferos apsaugos Kedainiu mieste ivertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Ingrida Šaulienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą