Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Biologiniai tvenkiniai

Biologiniai tvenkiniai

  
 
 
12345678
Aprašymas

Veikimo principas, biotvenkinių projektavimo pagrindai, pirmos biotvenkinio sekcijos įrengimas, biotvenkinio antros ir trečios sekcijų įrengimas, nuotekų parengtinis valymas, teritorijos reikmė, sklypo parinkimas, vietovės topografiniai veiksniai, biotvenkinių statyba, eksploatavimas, valymo efektyvumas, biotvenkinių privalumai, biotvenkinių trūkumai.

Ištrauka

Biotvenkiniai - dirbtiniai nuotekoms valyti tvenkiniai, kuriuose biologinis valymas vyksta todėl, kad juose nuotekos išbūna (per juos teka) ilgai.
Dažniausiai statomi keli, tarpusavyje sujungti biotvenkiniai (sky¬riai), per kuriuos nuotekos teka nuosekliai, iš vieno į kitą tvenkinį (skyrių). Biotvenkiniai turi būti nelaidūs vandeniui, kad nebūtų nuo¬tekų eksfiltracijos ir dėl to neužsiterštų gruntas bei gruntiniai van¬denys. Dažniausiai įrengiami trys nuoseklaus pratekėjimo tvenkiniai. Pastačius keturis ar net šešis nuosekliai sujungtus tvenkinius, ge¬riau nukenksminamos (dezinfekuojamos) nuotekos.
Biotvenkiniuose veikiantis nuotekų valymo pagrindinis mechaniz¬mas yra fotosintezė. Viršutinį vandens sluoksnį biotvenkiniuose in¬tensyviai veikia Saulė. Dėl to vandenyje, sumaišytame su nuoteko¬mis, auga dumbliai, kurie gamina deguonį, reikalingą veistis ir veikti aerobinėms (deguonį naudojančioms) bakterijoms, kurios ardo ter¬šalų organines medžiagas. Bakterijų gaminamas anglies dvideginis, o taip pat nuotekose esančios mineralinės druskos skatina dumblių dauginimąsi. Todėl biotvenkinyje vystosi dvi tarpusavyje priklauso¬mos populiacijos: bakterijos ir dumbliai, vadinami mikrofitais. Šis procesas nenutrūksta tol, kol biotvenkinys gauna Saulės energijos ir organinių medžiagų.
Biotvenkinio dugne, į kurį neprasiskverbia šviesa, vystosi anae¬robinės bakterijos, kurios minta nusėdusiais organiniais teršalais, skaido juos. Dėl šio proceso į vandenį išskiriami anglies dvideginis ir metanas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-15
DalykasEkologijos namų darbas
KategorijaEkologija
TipasNamų darbai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis90.31 KB
AutoriusLigita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Biologiniai_tvenkiniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą