Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Kauno miesto Žaliakalnio seniūnijos aplinkos apsaugos veiksmų planas

Kauno miesto Žaliakalnio seniūnijos aplinkos apsaugos veiksmų planas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Kauno miesto Žaliakalnio seniūnijos bendra charakteristika. Problemų pagrindimas (analitinė dalis). Kauno miesto Žaliakalnio seniūnijos aplinkos būklės apžvalga. Veiksmų plano sudarymas. Tikslai problemoms spręsti. Veiksmų planas. Strategijos įgyvendinimo prielaidos. Teisiniai ir instituciniai pagrindai. Teritorijų planavimas. Ekonominės priemonės. Finansinės priemonės. Moksliniai tyrimai ir monitoringas. Informacija, visuomenės švietimas ekologiniais klausimais. Tarptautinis bendradarbiavimas.

Ištrauka

Žaliakalnis - Nemuno ir Nėries upių terasose įsikūrusi miesto dalis. Senovėje čia buvo mišrių lapuočių miškas; jo liekana tebėra ąžuolynas. Žemės paviršius – plati aukštuma, kurios vienoje pusėje yra Neries slėnis, antroje – Nemuno. Proistorikas T. Daugirdas spėjo, kad Žaliakalnyje stovėjusi seniausioji Kauno pilis. Ši vieta buvo gyvenama nuo giliausios senovės laikų; tai liudija žalvario amžiaus iškasenos. 1362 m., Kauno pilį apgulus kryžiuočiams, Žaliakalnyje su savo kariuomene stovėjo Kęstutis ir grasino priešams, bet silpnomis jėgomis jų pulti negalėjo. Iki XIX a. Žaliakalnis buvo nežymus ir beveik negyvenamas. 1812 m., Napoleonui žygiuojant į Maskvą, Žaliakalnyje buvo įsistiprinę rusų kazokai; kai prancūzai persikėlė per Nemuną, rusai atsitraukė.
Napoleonui grįžtant atgal, čia įvyko keli smarkesni rusų susidūrimai su maršalo Ney'aus kariuomene. 1831 m. sukilėlių rinktinė, mėgindama paimti Kauną, Žaliakalnyje susirėmė su miestą gynusiu rusų kariuomenės garnizonu.
Napoleonui grįžtant atgal, čia įvyko keli smarkesni rusų susidūrimai su maršalo Ney'aus kariuomene. 1831 m. sukilėlių rinktinė, mėgindama paimti Kauną, Žaliakalnyje susirėmė su miestą gynusiu rusų kariuomenės garnizonu.
1847 m., sudarant naują Kauno planą, ši dalis dar nebuvo priskirta prie miesto. Pro Žaliakalnį į šiaurės rytus nuo seniausių laikų ėjo svarbus kelias, kuriuo XIX a. viduryje buvo nutiestas Kauno – Ukmergės – Daugpilio – Petrapilio plentas. Tada abiejose jo pusėse ėmė dygti nauji namai. 1889 m. Žaliakalnis, drauge su dabartiniu Vytauto kalnu, buvo priskirtas prie Kauno miesto
Nepriklausomybės metais Žaliakalnis labai išsiplėtė ir visiškai suaugo su Kaunu; gyventojų skaičius išaugo iki 20.000. Visos pašlaitės ir viršūnė buvo apstatyta gražiais rezidenciniais namais
Įdomesnės Žaliakalnio vietos:
☼ Meno mokyklos apylinkės (dabartinė Kauno kolegija). Manoma, kad gilioj senovėj čia buvusi pilis. Nepriklausomybės metais pastatyti jau minėti Meno mokyklos ir Čiurlionio galerijos rūmai, aptverti dailia tvora.
☼ Prie Savanorių prospekto, Širvintų gatvėje yra stačiatikių cerkvė, statyta 1871m. Aukštaičių gatvėje medinė bažnytėlė, o prie Žemaičių gatvės naujoji Prisikėlimo bažnyčia. Priešais Prisikėlimo bažnyčią, Kauno miesto savivaldybė 1931 m. pastatė mūrinę Jono Jablonskio vardo pradžios mokyklą, kurioje mokėsi apie 600 mokinių. Prie mokyklos į Aušros gatvę 1932 m. įruoštas keltuvas iš Naujamiesčio į Žaliakalnį – labai patogi ir greita priemonė pakilti į kalną.
☼Prie Parodos gatvės, viršukalnėje, randasi didžiulė, paviljonais apstatyta Parodos aikštė, joje buvo ruošiamos žemės ūkio ir kitos parodos.

☼ Prie Vytauto kalno ir Parodos aikštės prasideda žinomas Kauno ąžuolynas – gamtos paminklas, didžiausias Europoje ąžuolynas, augantis mieste. Čia 1933 m. pastatyti valstybiniai Kūno kultūros rūmai, įruoštas modernus sporto stadionas. Prie stadiono pastatyta didžiulė (talpinanti iki 10.000 žiūrovų) sporto halė, kurioje Lietuva 1939m. iškovojo Europos krepšinio meistro vardą ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-13
DalykasEkologijos kursinis darbas
KategorijaEkologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis111.33 KB
Autoriuspablo
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kauno miesto Zaliakalnio seniunijos aplinkos apsaugos veiksmu planas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą