Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Ekonominės gamtosaugos problemos (2)

Ekonominės gamtosaugos problemos (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Aplinkos apsaugos politika. Švari aplinka ne tik mums, bet ir ateities kartoms. Fiskalinės politikos įtaka ekonominės gamtosaugos politikai. Globalizacijos įtaka ekonominės gamtosaugos politikai. Europos Sąjungos teisiniai aplinkos apsaugos reikalavimai. Ekologinės licenzijos. Subsidijos už taršos mažinimą. Finansinė parama aplinkosaugai. Ekonominės priemonės ir aplinkos apsaugos veiklos finansavimas. Mokesčiai už aplinkos teršimą ir valstybinius gamtos išteklius. Aplinkos apsaugos priemonių finansavimas ir gamtos apsaugos fondai. Valstybės ir savivaldybių biudžetų išlaidos aplinkos apsaugai. Savivaldybių gamtos apsaugos fondai. Valstybinis gamtos apsaugos fondas. Stambiausios įmonės mokančios mokesčius už aplinkos teršimą Lietuvoje. Išvados. Darbas iliustruotas grafikais ir lentelėmis.

Ištrauka

Žmogaus veikla per tūkstančius metų labai plėtėsi ir nuolat keitė aplinką. Neigiamos šios veiklos pasekmės pasirodė ten kur gamtinės sistemos - oras, vanduo, dirva - buvo labiausiai paveiktos. Taip atsirado vietinės problemos, kurios palaipsniui peraugo į regionines ir tarptautines problemas. Pastarųjų sprendimui ir yra reikalingos valstybinių ir tarptautinių organizacijų pastangos, kurios žmogaus kišimosi į gamtą ir neribotos plėtros problemas pradeda pasukti darnaus vystymosi bei racionalaus raidos keliu.
Socialiniai, ekonominiai ir biologiniai procesai aplinkoje šiandien taip glaudžiai susiję, jog į žmogaus veiklą būtina žiūrėti kaip į sudėtingą ekologinę - ekonominę sistemą, kuri susieja visuomeninę materialinę gamybą ir gamtą bei visuomenę. Mokslinė ir techninė pažanga padeda plėtoti gamybą, gerinti darbo sąlygas bei kurti materialinę gerovę. Tačiau dėl itin sudėtingų sistemų pramonėje, energetikoje atsiranda gausybė pavojų pačiam žmogui. Žmonija savo gamybine veikla pažeidžia biologinę ir geocheminę medžiagų apykaitą. Žmogus gamina ir sandėliuoja planetos paviršiuje didžiulis kiekis atliekų, kurių gamta jau nesugeba perdirbti.
Per pastaruosius 100 metų energijos poreikis pasaulyje išaugo 12 kartų. Pasaulinė energetika didėja kelis kartus sparčiau nei gyventoju skaičius. Daug kartų padidėjo mineralinių išteklių išgavimas ir perdirbimas. Milijonai lengvųjų automobilių bei sunkiojo transporto priemonių rieda planetos keliais, itin teršdami aplinką. Reikšmingas mūsų amžiaus bruožas - intensyvi chemijos pramonės plėtra. Gamybos ir perdirbimo pramonėje pasaulyje susidaro didžiulis kiekis kietųjų ir skystųjų atliekų, kurios patenka su nuotekomis į vandens telkinius ir laidojamo sąvartynuose.
Didžiuliai kiekiai teršalų patenka į litosferą. Jei į atmosferą išmetama mažiau 1 milijardo tonų nuodingųjų medžiagų ( neskaitant anglies dioksido ), į hidrosferą - apie 15 milijardų tonų teršalų, tai žemės gelmėse kiekvienais metais palaidojama apie 85 milijardus tonų
Pagrindiniai teršalų šaltiniai yra energijos gamyba ( apie 10 %), pramonė ( apie 30 %),autotransportas ( apie 60 %), žemės ūkis (apie 0,8 %).
Europos regionuose ir šalyse labai skiriasi aplinkosauginių problemų mastas ir apimtis bei teigiamo ir neigiamo poveikio aplinkai santykis. Atsižvelgiant į palyginti žemą pereinamosios ekonomikos šalių ūkio išsivystymo lygį ir žemų transformacinį jo nuosmukį, būtina sėkmingo Lietuvos darnaus vystymosi sąlyga - pakankamai spartus ir stabilus ekonomikos augimas. Iš ekonomikos plėtros modelių, kuriuos pateikė Lietuvos ūkio plėtros iki 2015 m. ilgalaikė strategija, darnaus vystymosi požiūriu priimtiniausias yra pagrindinis, kuris numato 5-6 procentų kasmetinį BVP prieaugį.Toks ekonominis augimas leistų iki 2020 metų pasiekti vidutinį kitų ES valstybių lygį.
Darbo uždaviniai:
1) pateikti svarbios ir įdomios informacijos apie tai, kaip šalis rūpinasi savo aplinkosauga.
2) išnagrinėti svarbiausius ekonominės aplinkosaugos problemas.
3) išskirti svarbiausius aspektus, bei įvertinti jų įtaką Lietuvos gamtai bei ekonomikai.
4) darbe yra detaliau nagrinėjami šie aspektai: ES bendra ekonominės gamtosaugos politika, teisinis šios srities reguliavimas, finansinės paramos fondai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos kursinis darbas
KategorijaEkologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis79.96 KB
Autoriusarnas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekonomines gamtosaugos problemos (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą