Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Aplinkos užterštumas Šiaulių rajone

Aplinkos užterštumas Šiaulių rajone

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Baigiamojo darbo tyrimų rezultatų aptarimas ir analizė. Pagrindinės sąvokos. Aplinkosaugos raida Lietuvoje. Trumpa Šiaulių apskrities istorija. Apskrities gamtinės ekonominės sąlygos. Oras. Vanduo. Dirvožemis. Atliekos. Vietinis regioninis transportas. Gamtiniai ištekliai. Saugomos teritorijos. Žemės ūkis. Miškų ūkio paskirties žemė. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Aplinka – gamtoje funkcionuojanti tarpusavyje susijusių elementų (žemės paviršiaus ir gelmių, oro, vandens, dirvožemio, augalų, gyvūnų, organinių ir neorganinių medžiagų, antropogeninių komponentų) visuma bei juos vienijančios natūraliosios ir antropogeninės sistemos.
Aplinkosaugos turinį sudaro oro, vandens, dirvožemio, žemės gelmių, augalijos, gyvūnijos, kraštovaizdžio moksliškai pagrįstas, protingas naudojimas ir apsauga. Rūpinimasis oro, vandens švarumu, dirvožemio derlingumu, miškais, augalijos ir gyvūnijos pasauliu – o tai yra ne kas kita, kaip rūpinimasis žmogaus sveikata, jo darbo, buities ir poilsio sąlygomis.
Aplinkosauga yra antroji kraštotvarkos pusė, taip pat ją galima apibrėžti kaip aplinkos kokybės, kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės saugojimą, įsisavinant teritoriją, racionaliai naudojant jos išteklius. Aplinkos apsauga užtikrinama įvairiomis priemonėmis, iš kurių svarbiausios yra teisinės, ekonominės, biologinės, žemėtvarkinės, techninės, sanitarinės-higieninės, organizacinės.
Valstybinis aplinkos apsaugos valdymas - tai veikla, skirta planuoti įvairias aplinkosaugos priemones, organizuoti jų įgyvendinimą, kontroliuoti jo eigą, tam reikalinga specialius įgaliojimus turinti institucija ar tokių institucijų sistema.
Įgyvendinant su teritorijų planavimu susijusias priemones turi būti sudarytos prielaidos subalansuotai apskrities teritorijos raidai, formuojama sveika ir harmoninga žmonių gyvenamoji, darbo ir poilsio aplinka, racionaliai naudojami gamtos ištekliai, išsaugotos gamtinės ir kultūrinės kraštovaizdžio vertybės, bendrasis aplinkos ekologinis stabilumas, diferencijuojamas regiono tvarkymas pagal atskirų rajonų gamtinių sąlygų skirtumus ir kt.
Nustatant konkrečių teritorijų planavimo tikslus, būtina atsižvelgti į visuomenės poreikius, planuojamos teritorijos kraštovaizdžio ypatumus, geografinę padėtį, geologines sąlygas, urbanistikos, architektūros, techninius, aplinkosaugos, paveldosaugos, žemės ūkio paskirties žemės naudojimo ir tvarkymo reikalavimus, žemės ir kito nekilnojamojo turto savininkų ir trečiųjų asmenų teises, valstybės saugumo ir gynybos poreikius.
Pagal Lietuvos aplinkos apsaugos strategiją, aplinkosaugoje pereinant prie neigiamų pasekmių priežasčių šalinimo, viena svarbiausių prevencinių priemonių gamtinių išteklių ir kraštovaizdžio apsaugos srityje yra aplinkosauginio teritorijų planavimo sistemos sukūrimas bei aplinkosaugos reikalavimų įvertinimas, aplinkosauginės dalies parengimas rengiant bendruosius bei detaliuosius teritorijų planavimo dokumentus.
Aplinkos apsaugos valstybinei bei regioninei politikai įgyvendinti svarbūs visi bendrojo, specialiojo ir detaliojo teritorijų planavimo dokumentai. Specialiesiems aplinkosauginio planavimo dokumentams priskiriamos saugomų teritorijų planavimo, gamtinio karkaso, gamtinių išteklių naudojimo ir apsaugos bei kitos schemos, taip pat regioninės aplinkosaugos programos. Aplinkosaugos priemonės numatytos bendruosiuose planuose, kuriamos specialiojo planavimo dokumentuose - miškotvarkos, žemėtvarkos (laukotvarkos), vandentvarkos, rekreacinio naudojimo, urbanistinės plėtros, infrastruktūros objektų išdėstymo bei plėtojimo ir, žinoma, aplinkosaugos planuose, formuojančiuose ir reguliuojančiuose įvairios paskirties žemės naudmenų bei infrastruktūros plėtros strategijas ir tvarkymo programas.
Baigiamojo darbo tikslas – išanalizuoti Šiaulių apskrities teritorijos aplinkosauginę būklę, žemės naudojimą, nustatyti pagrindines šių darbų tendencijas.
Baigiamojo darbo objektas – Šiaulių apskrities žemės fondas.
Šio darbo aiškinamąjį raštą sudaro 38 puslapiai spausdinto teksto. Jame yra: Įvadas; Literatūros apžvalga; 2 skyriai; Išvados ir pasiūlymai; Literatūros sąrašas; Anotacija. Aiškinamajame rašte yra 8 lentelės ir 4 paveikslai. Literatūros sąraše pateikta 12 cituotų šaltinių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos diplominis darbas
KategorijaEkologija
TipasDiplominiai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis1.42 MB
AutoriusSaulius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aplinkos uzterstumas Siauliu rajone [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą