Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Buitinių-higieninių sąlygų gerinimas, aplinkos taršos mažinimas: Gudelių gyvenvietė

Buitinių-higieninių sąlygų gerinimas, aplinkos taršos mažinimas: Gudelių gyvenvietė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - pagerinti buitines-higienines sąlygas bei sumažinti juos supančios aplinkos taršą ir užtikrinti tinkamą Gudelių gyvenvietės nuotekų tvarkymą. Informacijos šaltinių analizė. Lietuvos gyvenviečių nuotekų valymo situacija. Nuotekų tvarkymas Nuropos sąjungos valstybėse. Nuotekų tvarkymo teisinė bazė. Lietuvos respublikos įstatymų, reglamentų apžvalga. Statybos reglamentai. Kiti normatyviniai reikalavimai ir dokumentai. Pagrindinės nuotekų tvarkymo technologijos ir jų klasifikacija. Nuotekų surinkimo sistemos ir tinklai. Sanitarinės apsaugos zonos ir nuotekų valyklų priėmimas. Mechaninio ir biologinio nuotekų valymo technologijos. Mechaninio valymo įrenginiai. Biologinio ir cheminio valymo įrenginiai. Projektinis skyrius. gyvenvietės nuotekų valymo įrenginių projektavimas. Nuotekų valymo įrenginių parinkimas. įrenginių aprašymas ir veikimo principas. Nuotekų valymo įrenginių aptarnavimo instrukcija. Eksploatacijos taisyklės. Saugos taisyklės. Rezultatų vertinimas. Nuotekų valymo įrenginių ekonominis vertinimas. Išvados.

Ištrauka

Lietuvoje centralizuoto nuotekų surinkimo sistema ir tvarkymo paslaugomis gali naudotis dar tik apie 66 % gyventojų, 600 mažuose miesteliuose ir kaimo gyvenvietėse nuotekų valymo įrenginiai yra susidėvėję ir kai kur neveikiantys, teršiantys aplinką, gruntinius vandenis, o apie 1 mln. gyventojų vis dar naudoja šį, gruntinį kastinių šulinių vandenį, tad dėl blogų valymo įrenginių iškyla grėsmė netik žmonių sveikatai, bet ir aplinkai, kur tirpdomos jautrios gipso ir dolomito uolienos, užterštas požeminis vanduo pasklinda po plačias teritorijas, ir ypač intensyvina karstėjimo procesus. Todėl šio darbo tema, apie gyvenviečių nuotekų valymą pasirinkta neatsitiktinai, ji labai svarbi valstybės ekologijos požiūriu [1].
Šiame darbe didesnis dėmesys buvo skiriamas mažų gyvenviečių nuotekų tvarkymui, tai tokių gyvenviečių, kuriose gyvena nedaugiau kaip 2000 gyventojų ekvivalento (GE).
Pagrindinis darbo tikslas- pagerinti buitines-higienines sąlygas bei sumažinti juos supančios aplinkos taršą ir užtikrinti tinkamą Gudelių gyvenvietės nuotekų tvarkymą.
Šiam tikslui pasieki iškelti šie uždaviniai:
a) susipažinti su visa teisine situacija susijusia su nuotekų tvarkymu;
b) išanalizuoti kitų Europos šalių patirtį, šioje srityje;
c) išnagrinėti nuotekų valymo technologijas ir įrenginius;
d) išanalizuoti dabartinę Gudelių gyvenvietės nuotekų tvarkymo situaciją ir išsiaiškinti susidariusias problemas bei jų sprendimo būdus;
e) suprojektuoti gyvenvietės nuotekų valymo įrenginius.
f) Įvertinti suprojektuotų įrenginių nuotekų išvalymo efektyvumą ir ekonominius rodiklius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos diplominis darbas
KategorijaEkologija
TipasDiplominiai darbai
Apimtis53 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis729.64 KB
AutoriusGedas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasMechanikos ir mechatronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Buitiniu higieniniu salygu gerinimas aplinkos tarsos mazinimas Gudeliu gyvenviete [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 53 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą