Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Ekologija>Gamtinė aplinka ir taršos problemos

Gamtinė aplinka ir taršos problemos

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Gamtinių išteklių stoka. Lietuvos naudingosios iškasenos. Nafta Lietuvoje. Dolomitas. Klintis. Molis. Smėlis ir žvyras. Neeksploatuojamos naudingosios iškasenos. Energetinių išteklių kainų svyravimas. Pasaulio pozicija griežtėja. Infliacija. Atkuriamieji energijos šaltiniai. Aplinkos taršos didėjimas. Medžiagų migracija ir kaupimas. Aplinkosauga Lietuvoje. Aplinkos teršimo analizių rezultatai. Aplinkosaugos kontrolė ir tyrimai. Globalinė problema – šiltnamio efektas. Transporto žala atmosferai. Užterštas oras - grėsmė sveikatai. Vandens naudojimas ir tarša. Kaunas - labiausiai užterštas Lietuvos miestas. Miestų oro kokybė. Turim tausoti tai, ką turime. Valstybės institucijų dėmesys aplinkosaugai. Patikslintas valstybinis strateginis atliekų tvarkymo planas. Aplinkos ministerijos misija. Aplinkos ministerijos strateginiai tikslai. Aplinkos ministerija visuomenei. Nauji aplinkosaugos reikalavimai nuotekoms tvarkyti. Bendrijai svarbios gyvūnų ir augalų rūšys, kurių apsaugai reikalingas specialių saugomų teritorijų steigimas. Didėjantis vartojimas – grėsmė žmonijos išlikimui. Išvados.

Ištrauka

Makroaplinka – tai visuma išorinių jėgų, kurios tam tikroje teritorijoje veikia įmonės marketingo sprendimus ir kurioms ji tiesiogiai negali daryti įtakos. Makroaplinkai priklauso gamtinė aplinka.
Gamtinė aplinka – tai marketingo makroaplinkos elementas, apimantis klimato sąlygų, gamtos išteklių, jų naudojimo ir aplinkosaugos priemonių įtaką marketingo sprendimams bei jų įgyvendinimui.
Gamtos aplinkos poveikis marketingui daugiausia pasireiškia galimybe apsirūpinti gamtiniais ištekliais ir žaliavomis, energija, kuru ir kt. Jau šiuo metu opia problema tampa naftos, akmens anglies, geležies ir kitokių rūdų mažėjimas arba visiškas sunykimas. Marketingo sprendimas turi remtis tuo, kad aplinkos apsauga griežtai kontroliuojama valstybės ir visuomeninių organizacijų. Įmonės turi ne priešintis gamtos apsaugos reguliavimo priemonėms, o kartu su atsakingomis institucijomis ieškoti sprendimų, kaip apsirūpinti ištekliais ir energija.
Gamtosauga šio amžiaus pabaigoje tapo viena iš svarbiausių problemų, kurią turi spręsti valstybė ir įmonės. Daugelyje pasaulio miestų oro ir vandens tarša pasiekė pavojingą lygį. Didžiulis nerimas kyla dėl to, kad tam tikros cheminės medžiagos (freonai) ardo Žemės ozono sluoksnį ir gali atvesti prie ekologinės katastrofos. Mokslininkų ir visuomenės veikėjų pastangomis visuomenė vis geriau suvokia aplinkosaugos problemas. Yra susikūręs ir sėkmingai plėtojamas visuomeninis aplinkosaugos judėjimas, reikalaujantis, kad įmonės, spręsdamos gamybos ir marketingo klausimus, deramai atsižvelgtų į ekologijos reikalavimus.
Yra daug organizacijų, kurios bando kovoti su aplinkos teršimu (pvz., "žalieji"), bet ar gali jie stoti į kovą prieš žmones, kuriems išmesti pro langą šiukšles yra priimtinas dalykas? Kada nustosime be saiko naudoti "gamtos dovanas"? Kada pradėsime vertinti tai, ką turime? Šiuos klausimus užduoda žmonės kuriems rūpi juos supanti aplinka ir troškimas tausoti gamtą.
Šiuo darbu norime plačiau panagrinėti gamtinę aplinką: taršos problemas, žmonių pastangas išsaugoti gamtą bei valstybės neabejingumą aplikosaugai. Nuolat kintanti ir nenuspėjama marketingo aplinka turi įtakos įmonės veiklai. Vykstančių toje aplinkoje pakitimų negalime vadinti nei lėtais, nei lengvai nuspėjamais. Ji gali pateikti didelių netikėtumų ir sukrėtimų.
Taigi, įmonė turi įdėmiai sekti visus aplinkos pakitimus, naudodama tam ir marketingo tyrimus, ir visas turimas galimybes einamajai išorinei marketingo informacijai rinkti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkologijos referatas
KategorijaEkologija
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai15
Dydis68.92 KB
AutoriusAiste
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasI. Radavičienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasAgrotechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gamtine aplinka ir tarsos problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • I. Radavičienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą